Muzyka

Dave Gahan poprawia Cat Power

Dave Gahan zaprezentował pierwszy singiel z nadchodzącej płyty "Imposter" zrealizowanej we współpracy z Soulsavers.
"Metal Heart" to pierwszy utwór zwiastujący krążek, który ukaże się 12 listopada. Gahan razem ze swoim wieloletnim muzycznym partnerem Richem Machinem stworzyli swoją wersję napisanej przez Chan Marshall (Cat Power) w 1998 roku piosenki. Dodatkowo każdy fan może obejrzeć specjalny materiał ze studia Shangri-La.

- To chyba mój ulubiony utwór w tym momencie - mówi Gaahan. - To naprawdę świetna kompozycja, ponieważ jest swojego rodzaju łukiem. Zaczyna się od drobnostki, a rośnie do rozmiarów potwora.

Płyta "Imposter" to 12 skrupulatnie dobranych piosenek z różnych gatunków i epok, w tym z repertuaru Neila Younga, Boba Dylana, PJ Harvey, Charliego Chaplina, Cat Power i Marka Lanegana. Wszystkie utwory mają dla Dave'a głębokie znaczenie, czyniąc "Imposter" odzwierciedleniem jego drogi - historią opowiedzianą przez innych, ale przy pomocy własnego głosem.

- Kiedy słucham głosów i piosenek innych ludzi - co ważniejsze, sposobu, w jaki je śpiewają i interpretują słowa - czuję się jak w domu - przyznał Dave Gahan. - Utożsamiam się z tym. Koi mnie to bardziej niż cokolwiek innego. Na płycie nie ma ani jednego wykonawcy, który by mnie nie poruszył". Dodaje również: "Wiem, że stworzyliśmy coś wyjątkowego i mam nadzieję, że inni to poczują, a [album] zabierze ich w małą podróż - zwłaszcza tych, którzy od lat kochają muzykę.

Maateriał na "Imposter" został nagrany na żywo z dziesięcioosobowym zespołem w słynnym Shangri-La Recording Studio w Malibu w listopadzie 2019.

Oto tracklista "Imposter":
1. The Dark End of the Street (Chips Moman/Dan Penn)
2. Strange Religion (Mark Lanegan)
3. Lilac Wine (James Shelton)
4. I Held My Baby Last Night (Jules Bihari/Elmore James)
5. A Man Needs a Maid (Neil Young)
6. Metal Heart (Cat Power)
7. Shut Me Down (Rowland S. Howard)
8. Where My Love Lies Asleep (Gene Clark)
9. Smile (Charlie Chaplin, John Turner and Geoffrey Parsons)
10. The Desperate Kingdom of Love (PJ Harvey)
11. Not Dark Yet (Bob Dylan)
12. Always on My Mind (John Lee Christopher, Jr., Mark James & Wayne Thompson)

"Imposter" to trzeci album Dave'a Gahana i Soulsavers po docenionym przez krytyków "Angels & Ghosts" (2015) i ich pierwszym wydawnictwie "The Light the Dead See" (2012).


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca