Muzyka

Richard Jellinek - Procrastination. Singiel już gotowy!

Richard Jellinek zdążył już przyzwyczaić nas do tego, że lubi robić muzyczne niespodzianki swoim fanom. Rok 2021 to prawdziwy wysyp nowych utworów pod postacią singli wydawanych niemalże co 2 miesiące. Nie dziwi więc premiera 6-tego już w tym roku singla, Procrastination.

 

W utworze wydanym 8 października usłyszymy mocne, mięsiste melodyczne riffy, wpadające w ucho zwrotki i refreny, które na długo pozostaną w pamięci. Nie zabrakło doskonale harmonizującego z całością solo, ciekawego przejścia, czy też zmiany tonacji w ostatniej części refrenu. Richard Jellinek to muzyk i tekściarz, który w każdym utworze stara się przekazać jakieś wartości uniwersalne. Tak też jest w przypadku singla Procrastination.

 

Utwór opowiada o naszej największej, choć znienawidzonej zapewne przez większość osób miłości – prokrastynacji, od której nie możemy się uwolnić. Prokrastynacja dba o to, byśmy spędzali czas w słodkim lenistwie, skutecznie wybawiając nas od wszelkich planów i obowiązków.

Tak, jak możemy usłyszeć w końcowej części utworu prokrastynacja ma najwięcej fanów na całym świecie, jest swoistym aniołem stróżem każdego człowieka.

 

Jak wyznaje Jellinek prokrastynacja jest mu szczególnie bliska i chociaż może się wydawać, że jest on człowiekiem niezwykle pracowitym, to jak sam mówi, skutecznie rujnuje ona i opóźnia większość jego planów.

 

Wszystkie okładki płyt Richarda Jellinka są jego pomysłami, który zazwyczaj oddaje swoje koncepcje w ręce uzdolnionych artystów, tak by całość zyskała profesjonalny szlif. Singiel Procrastination firmuje ciekawa okładka, jasno nawiązująca do niebezpiecznej miłości do prokrastynacji, w wykonaniu której pomogła uzdolniona polska graficzka, Julia Vozniuk.

 

Chociaż utwór opowiada o niechcianej miłości do prokrastynacji, czyli nie możności zajęcia się swoimi planami i odkładaniem wszystkiego na potem, to chyba nie dotyczy to Ryszarda Jellinka, która już zapowiada kolejny singiel mający się ukazać na przełomie października i listopada.

 

Jakby tego było mało Richard Jellinek szykuje się na przełomie 2021/2022 roku do wydania albumu zawierającego około 12 utworów, w skład których wejdą takie piosenki jak „For Your Love”, „Tyson Fury Gypsy King”, „World on Fire” oraz oczywiście „Procrastination”. 

 

Richard Jellinek (faktycznie: Ryszard Jellinek) to polski gitarzysta, producent muzyczny, ale przede wszystkim kompozytor i autor tekstów, artysta „po godzinach”, jak zwykł o sobie mawiać. Po prawie 15 latach ciszy w 2020 powrócił do muzyki, swojej największej pasji wydając serię singli. Na przełomie 2021/2022 Richard Jellinek planuje wydanie pełnego albumu, do którego materiał jest już gotowy. W międzyczasie jednak zaskakuje nas serią singli, z których ostatni „Procrastination” to kawał porządnego, nowocześnie brzmiącego rocka, nawiązującego jednak do najlepszych kompozycji lat 80 i 90-tych.


przysłano: 19 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca