Muzyka

Rise Against z koncertem w Polsce

Amerykański zespół punkowo-rockowy, Rise Against, wystąpi ponownie Polsce. Grupa zagra dla polskiej publiczności w Warszawie, 15 czerwca 2022 roku, na COS Torwar w ramach promocji swojego najnowszego wydawnictwa, "Nowhere Generation". Będzie to pierwsza wizyta grupy w Polsce od 2015 roku.
Jeśli kiedykolwiek był idealny czas na nowy album od szczerego, świadomego społecznie, multiplatynowego, punk-rockowego zespołu Rise Against, to właśnie teraz. "Nowhere Generation" ukazał się na rynku 4 czerwca i zawiera materiał łączący oldschoolowy punk z post-hardcore'ową furią.

Za teksty wszystkich jedenastu piosenek odpowiada wokalista zespołu, Tim McIlrath, i są one inspirowane córkami wokalisty, społecznością fanów grupy, jak również skupiają się na społecznych i ekonomicznych aspektach pogoni młodego pokolenia za swoim Amerykańskim Snem. Jak podkreśla zespół, w dzisiejszych czasach mamy obietnicę amerykańskiego snu, która jest rozbieżna z rzeczywistością. Amerykańska "historyczna norma" mówiąca, że "następne pokolenie będzie w lepszej sytuacji, niż to, które było wcześniej", zostało osłabione przez erę masowych mediów, ekonomicznej i politycznej niestabilności oraz kryzysu klasy średniej.

Rise Against to amerykańska grupa, która powstała w 1999 roku w Chicago i zadebiutowała w 2001 roku albumem "The Unraveling", promowanym przez singiel "Exclaim!", który przez fanów określany jest mianem "hardcorowego zbawienia". Kolejny album zespołu, "The Sufferer & The Witness" (2006) był pierwszym krążkiem, który przyniósł grupie popularność na arenie międzynarodowej, plasując się w rankingach najlepiej sprzedających się płyt na całym świecie. Jego następca, wydany dwa lata później "Appeal To Reason", zawierał przebój "Savior", który uzyskał w Stanach Zjednoczonych status Złotej Płyty, a aktualnie ma ponad pół miliarda streamów w serwisach muzycznych. Jest to jeden z sześciu singli zespołu, który dotarł do TOP10 na Billboard Hot 100. Kolejne albumy grupy dotykały takich tematów jak prawa społeczności LGBTQ, prawa zwierząt, prawa do głosowania, problemów środowiska naturalnego i współczesnych działań wojennych.

Najbardziej ceniony brytyjski magazyn, NME, określił Rise Against jako "może najbardziej znaczący punkowy zespół na świecie". Określenie to wiąże się nie tylko z ich twórczością, ale również w dużej mierze nawiązuje do ich bliskiego kontaktu z fanami, czy też spektakularnych występów na żywo.

Bilety dostępne będą w sprzedaży od 22.10.2021 godz. 12:00 na followthestep.com w Going. oraz Eventim Polska.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca