Muzyka

Bonobo z Jamilą Woods

Bonobo opublikował nowy singiel "Tides" z udziałem Jamili Woods. Piosenka zapowiada album "Fragments", który ukaże się 14 stycznia 2022 roku.
Przez ostatnie lata Bonobo rozwijał się jako artysta, który tworzył w ciągłym ruchu: nowe utwory powstawały w czasie długich koncertowych tras, w autobusach, samolotach, pokojach hotelowych. Wydarzenia ostatnich dwóch lat unieruchomiły Simona Greena w domu w Los Angeles i zmusiły do szukania nowych metod tworzenia.

W czasie żmudnej pracy nad "Fragments", poszukując brzmienia i spójnej wizji nowego dzieła, Bonobo dostał nagranie z głosem znakomitej chicagowskiej wokalistki Jamili Woods. Gdy siadł do pracy w studio, zrozumiał, że przeżywa magiczny moment:

- Kiedy po raz pierwszy usłyszałem wokal Jamili, od razu wiedziałem, że mam punkt centralny albumu - wspomina. - Lirycznie uchwycił on wszystko, o czym jest ten projekt. Ten utwór był prawdziwym punktem zwrotnym w procesie kończenia płyty, a niesamowite partie smyczkowe Miguela Atwood-Fergusona na końcu wyniosły całość na inny poziom.

"Tides", wciągające głębokim groove'em, świergotem harfy, powalającym wokalem Woods oraz pięknymi smyczkami Miguela Atwooda-Fergusona, stało się katalizatorem twórczego procesu i nadało ton nowym nagraniom. Piękna piosenka nie tylko podyktowała przewodnie wątki "Fragments": refleksje nad życiem w cyklu natury i żywiołów, ale też przyniosła nową energię - korespondującą z odrodzeniem, powrotem do normalnego życia na świecie.

- Jestem naprawdę podekscytowana, że mogę być częścią projektu Bonobo - powiedziała Woods. - Wczułam się w ten utwór jak tylko go usłyszałam: poczułam deszcz i fale, zanim jeszcze wiedziałam, że cykle natury to jeden z głównych motywów płyty. Wszystko to połączyło się bardzo organicznie.

"Tides" to drugi singiel zapowiadający nowy album Bonobo, który swą premierę będzie miał w styczniu 2022 roku. Pierwsza zapowiedź krążka - "Rosewood" - to bardziej klubowe oblicze artysty. Według Billboardu to utwór, "który oddaje esencję parkietu, a także poranka po imprezie.

Na "Fragments" oprócz Jamili Woods pojawiają się też inni goście: Joji, Kadhja Bonet, Jordan Rakei, O'Flynn i Miguel Atwood-Ferguson.

Tracklista:
1. Polyghost
2. Shadows (feat. Jordan Rakei)
3. Rosewood
4. Otomo (feat. O´Flynn)
5. Tides (feat. Jamila Woods)
6. Elysian
7. Closer
8. Age of Phase
9. From You (feat. Joji)
10. Counterpart
11. Sapien
12. Day by Day (feat. Kadhja Bonet)

Przypomnijmy, że Bonobo ma koncie kilka nominacji do nagrody Grammy, niemal milion sprzedanych płyt i ponad miliard streamów. Jego ostatni krążek "Migration" dotarł na sam szczyt listy przebojów "Billboard's Dance Album" i trafił na zestawienia bestsellerów w kilkunastu krajach, a koncerty Brytyjczyka podczas "Migration tour" obejrzało niemal 2 miliony fanów.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 20 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca