Muzyka

Muzyka Miro Kępińskiego w "Furiozie"

22 października do kin trafi film "Furioza" w reżyserii Cypriana T. Olenckiego. Dzisiaj - na dzień przed kinową premierą, można posłuchać singla "Horyzont" autorstwa Miro Kępińskiego. A już o północy, w serwisach streaming'owych dostępny będzie album z całym soundtrackiem filmu.
- Kto zna moją wcześniejszą twórczość, to wie, że ta muzyka wypływa ze mnie - komentuje Miro Kępiński. - Na początku pracy przy "Furiozie" stworzyłem charakter brzmienia filmu, żeby później go opracować. Okazało się, że ta wrażeniowość idealnie oddaje emocje towarzyszące bohaterom i akcji - zniekształcenie rzeczywistości, umysłu, napięcie i konflikt wewnętrzny - po prostu furioza! Jako ciekawostkę dodam, że najprawdopodobniej mój synek Vigo (21 miesięcy) jest najmłodszym członkiem ekipy, która miała związek z filmem. Do muzyki oprócz jego oddechów wplotłem bicie serca zarejestrowane podczas porodu. Oczywiście całość nie obyłaby się bez znakomitych muzyków biorących udział w nagraniach: Aga Bigaj, Magda Laskowska, Julka Kulpa, Olek Orłowski, Robert Gajewski. Miks i mastering soundtracku powierzyłem wieloletniemu współpracownikowi Shalevowi Alonowi, który świetnie oddał charakter tej minimalistycznej nostalgii.

Miro Kępiński to pochodzący z Mławy producent, performer oraz utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Najnowsze filmy z jego muzyką, to m.in. dramat "In This Gray Place" z udziałem Phila LaMarra ("Pulp Fiction") nagrodzony za muzykę na Polish Film Festival 2018 w Los Angeles oraz komedia-horror "Suicide for Beginners", w którego obsadzie zobaczymy m.in. Sida Haiga ("Kill Bill 2") i Coreya Feldmana ("Gremliny rozrabiają"). Za muzykę do "The Wounds We Cannot See" zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition - Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro Kępiński bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, ale też Męskie Granie czy Off Camera. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia. W roku 2019 nakładem Kayaksu ukazała się ścieżka dźwiękowa do filmu "In This Gray Place", za którą Miro Kępiński został nominowany do nagrody Fryderyk natomiast w marcu 2021 również nakładem Kayaxu ukazała się EP "Primal Time".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 21 pazdziernika 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca