Muzyka

Scorpions i ich nowy "Peacemaker"

Zespół Scorpions zaprezentował nowy singiel "Peacemaker". Utwór zapowiada nadchodzący album kapeli "Rock Believer", który ukaże się 11 lutego 2022 roku.
Utwór "Peacemaker" brzmi jakby został przetransportowany z najlepszych czasów hardrockowej kapeli. - Pierwsze, na co wpadłem to fraza "Peacemaker peacemaker, Bury the undertaker" - mówi wokalista Klaus Meine, który napisał tekst piosenki (za muzykę odpowiadają Rudolf Schenker i Paweł Mąciwoda). - Bawiłem się różnymi słowami. Wiele osób umierało i wciąż umiera z powodu COVID, wojen i innych bezsensownych zbrodni. Pomyślałem więc, że grabarz (undertaker) musi mieć sporo nadgodzin, ale w spokojniejszym świecie, po pandemii, przyjdzie czas panowania rozjemcy (peacemaker). Taka wizja bardzo do mnie przemawia.

Nowy album "Rock Believer" ukaże się 11 lutego 2022 roku. Również pod hasłem "Rock Believer" odbędzie się trasa, w ramach której w marcu i kwietniu 2022 roku Scorpions da serię koncertów w Planet Hollywood Resorts & Casino w Las Vegas. Później zespół zawita do Europy, w tym do Polski. 28 maja 2022 roku Scorpions zagra w Tauron Arenie Kraków.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca