Muzyka

Nowe lalki Leonarda Cohena

Obejrzyj nowy teledysk do piosenki "Puppets" Leonarda Cohena
Wideo do numeru z płyty "Thanks for the Dance" pojawiło się w piątą rocznicę śmierci Leonarda Cohena. Obraz został wyreżyserowany przez Daniela Askilla, a w roli głównej występuje Bobbi Salvör Menuez, którzy pracowali już wcześniej przy piosence "Happens to the Heart" Kanadyjczyka.

"Puppets" i "Happens to the Heart" pojawiły się na pośmiertnym albumie Leonarda Cohena z 2019 roku. Album "Thanks for the Dance" powstał we współpracy z synem Cohena, Adamem Cohenem, a także rzeszą muzyków, wśród których znaleźli się Damien Rice, Leslie Feist, Richard Reed Parry czy Bryce Dessner z National.

- Możliwość tworzenia wizualizacji muzyki Leonarda Cohena jest wielkim darem - mówi Daniel Askill. - Cohen ma niesamowitą zdolność tworzenia pomostu między wzniosłością a prozaicznością - metafizyką i polityką. W "Puppets" robi to, podejmując mroczne tematy z poetyckim wglądem. Ten teledysk do "Puppets" narodził się z cudownego, toczącego się dialogu z Adamem Cohenem. Jest to pod pewnymi względami ciemniejszy kontrapunkt do pierwszego filmu, który nakręciliśmy do "Happens to the Heart". Nakręcony w Nowym Jorku film śledzi symboliczną podróż pojedynczej postaci przez ciemność ku transcendencji. Pod wieloma względami wizualnie wskazuje na ideę, którą Leonard często pięknie przywołuje na różne sposoby - że ciemność i światło naszego doświadczenia są głęboko splątane - i być może na podstawowym poziomie są w rzeczywistości jednym i tym samym.

Leonard Cohen urodził się 21 września 1934 roku w Westmount, w Quebecu. To kanadyjski wokalista i poeta, członek Canadian Music Hall of Fame, Canadian Songwriters Hall of Fame a także Rock and Roll Hall of Fame. Największy rozgłos przyniosła mu ballada "Hallelujah", której interpretacji podejmowało się wielu wykonawców w tym Jeff Buckley, Rufus Wainwright czy Alexandra Burke. Zmarł 10 listopada 2016 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 5 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca