Muzyka

Bonobo z tanecznym luzem

Bonobo publikuje kolejną zapowiedź nadchodzącego albumu "Fragments". Współproducentem tanecznej kompozycji "Otomo" jest O'Flynn.
"Otomo" to jeden z najbardziej klubowych groove'ów, jakie Simon Green aka Bonobo kiedykolwiek nagrał. Utwór powstawał w studiu Bonobo w Los Angeles, w czasie gdy Ameryka otwierała się po tygodniach lockdownu, a jego nagrywanie pozwoliło Simonowi przypomnieć sobie o radości, jaką daje taneczny luz i obcowanie z rozbawionym tłumem.

O'Flynn wsparł Greena, przekształcając sampel z głosami bułgarskiego chóru 100 Kaba-Gaidi w efektowny beat drop. Młody twórca wspomina, że współpraca z Bonobo była dla niego wspaniałym wyzwaniem.

- Simon wysłał mi w zeszłym roku wiadomość z utworem, nad którym pracował. Był ciekaw mojej opinii. Zaryzykowałem i poprosiłem go o fragmenty, żeby wypróbować kilka swoich pomysłów - mówi O'Flynn. - Zabrałem się do pracy, próbując skontrastować chór z czymś o wiele cięższym, aby zmienić kontekst, używając chóru i akordów jako chwili wytchnienia od perkusyjnych brzmień. Na szczęście Simonowi spodobało się to, co zrobiłem. To, że w ogóle zwrócił się do mnie ciekaw mojego zdania, zaskoczyło mnie. Przez lata był on jedną z moich głównych inspiracji, poczułem więc siłę, ale i presję, by sprostać wymaganiom, jakie Bonobo stawia wszystkim swoim produkcjom.

Album "Fragments" swą premierę będzie miał 14 stycznia 2022. Wśród gości na płycie pojawią się też Joji, Kadhja Bonet, Jordan Rakei, Kadhja Bonet i Miguel Atwood-Ferguson.

Tracklista albumu "Fragments":

1. Polyghost (feat. Miguel Atwood-Ferguson)
2. Shadows (feat. Jordan Rakei)
3. Rosewood
4. Otomo (feat. O´Flynn)
5. Tides (feat. Jamila Woods)
6. Elysian
7. Closer
8. Age of Phase
9. From You (feat. Joji)
10. Counterpart
11. Sapien
12. Day by Day (feat. Kadhja Bonet)


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca