Muzyka

W lesie z Rat Kru i Paprodziadem

- Kochajmy drzewa, bo bez nich umrzemy w betonie jak karaluchy - z taką myślą zespół Rat Kru oddaje w ręce fanów nowy singiel. Tym razem chłopaki do współpracy zaprosili Paprodziada, lidera grupy Łąki Łan.
Rat Kru to formacja, w skład której wchodzą Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy. Działają od 2016 roku, a swoją twórczość często określają mianem techno-rapu. Nie są zamknięci na różne muzyczne style, choć w ich twórczości słychać wyraźne nawiązania do klubowej sceny lat 90. Utwory takie jak "Cześć", "Ego", "Świnia" znalazły się na debiutanckiej płycie duetu pt. "Rok Szczura". W roku 2021 chłopaki wydali trzy single - psychodeliczne "Grzyby" z Mery Spolsky, szalone "DMT", do którego zaprosili rapera Rau Performance, a także energetyczny "Go RAT KRU!". Teraz Ratkrusi przedstawiają swój nowy numer, który wykonują wspólnie z Włodzimierzem Dembowskim, czyli popularnym Paprodziadem.

"Drzewa", kolejny singiel zapowiadający nowy album Rat Kru "Winogrady", to piosenka o pierwotnej sile natury. Podczas pracy nad muzyką chłopaki inspirowali się m.in. serialem "Ballada o Januszku", a także muzyką Czesława Niemena. W teledysku do utworu, oprócz wspomnianych wcześniej muzyków, możemy zobaczyć także Julię Rover, która znana jest z wielu poznańskich kooperacji artystycznych. I choć sam klip nagrany został w przeciągu zaledwie 3 godzin to duet zaznacza, że "czuć w nim ducha boru".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 22 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca