Muzyka

Czesław Mozil pokazuje Polskę, jakiej nie chce widzieć

"Dzień w którym uśmiech znikł" to drugi singiel z płyty Czesława Mozila "#IDEOLOGIAMOZILA". Premiera albumu wyznaczona została na 26 listopada 2021 roku.
- W teledysku i piosence "Dzień w którym uśmiech znikł" przedstawiam wizję mojej ukochanej Polski takiej, jakiej - mam nadzieję - nigdy nie będę musiał oglądać - mówi Czesław Mozil. - A jednak "Dzień w którym uśmiech znikł" jest wizją, która nie wydaje się być zbyt daleka od tego, co dzieje się obecnie w naszym kraju. Fantastyczny kontratenor, Michał Sławecki, ze swoim anielskim głosem, dał temu utworowi inny, nieziemski wymiar. Osobiście sądzę, że jest to najbardziej patriotyczny utwór, jaki kiedykolwiek napisałem.

Za reżyserię klipu odpowiada Mateusz Winkiel, który napisał też scenariusz razem z Mozilem.

"#IDEOLOGIAMOZILA" to album bardzo osobisty, zbiór obserwacji świata, ale i najbliższego otoczenia. To zamknięty w 11 piosenkach manifest ważnych dla Czesława Mozila spraw i wartości, które podzielają również obecni na płycie goście. Piosenka "Z miłości" opowiada o przemocy domowej, Hania Rani subtelnie zagrała tutaj na najgłębszych emocjach. "To nasze coś" to świadoma decyzja nieposiadania dzieci, a "Dzień, w którym uśmiech znikł" to opowieść o ogromnej odpowiedzialności, jaka w tej chwili ciąży na naszym społeczeństwie. Michał Sławecki, światowej klasy kontratenor, podjął się zaśpiewania partii oprawcy, czego efekt jest zniewalający. Stanisław Soyka w "Pan tu nie stał" zgodził się zostać przedstawicielem pokolenia, które nie chce zrozumieć młodszej generacji, a Czadoman w "Autorytecie" pięknie wyśpiewał hymn o wszystkich "nieomylnych" krytykach muzycznych.

Lista utworów:
1. Dzień w którym uśmiech znikł (feat. Michał Sławecki)
2. To nasz coś
3. Ziemia obiecana
4. Z miłości (feat. Hania Rani )
5. Pan tu nie stał (feat. Stanisław Sojka & BUMBUM ORKeSTAR )
6. Mama zawsze mówiła
7. 6/13
8. Korsaka
9. Autorytet (feat. Czadoman )
10. Młynarzu miel
11. Głód


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca