Muzyka

Gayle daje upust swej złości w piosence "abcdefu"

Gayle, nieustraszona, szczera i charyzmatyczna 17-letnia artystka podbija świat singlem "abcdefu".
"abcdefu" to minimalistycznie zaaranżowany niepozbawiony ironii numer o rozstaniu z eksplodującym niepokarmioną energią refrenem. Za produkcję utworu odpowiada Pete Nappi (Kesha, Anne Marie, Madison Beer, Illenium).

- Ta piosenka powstała, kiedy tak bardzo starałam się być miłą, pełną szacunku byłą dziewczyną, do tego stopnia, że odbijało się to negatywnie na mnie - wyjaśnia GAYLE. - Zaczęłam się więc zastanawiać, dlaczego mam być miła dla kogoś, kto mnie wykorzystał. Dlaczego nie mam pozwolić sobie na złość?

Klip dopełnia tekstu piosenki. W teledysku widzimy GAYLE, która postanowiła dać upust swej złości i razem z przyjaciółmi odwiedza dom byłego chłopaka. Niewdzięcznik na finał dostaje tort z napisem "FU" oraz filmik dokumentujący niekoniecznie przyjazną wizytę.

Gayle zadebiutowała śmiałym i pełnym wyznań utworem "dumbass" na początku 2020 roku. Numer trafił m.in. na prestiżowe playlisty m.in. New Music Friday na Spotify oraz Rising: Pop na Tidal. Piosenka zyskała też wiralową popularność, czego efektem były remiksy, za które odpowiadają The Him oraz Ashworth.

Kolejne single w dorobku GAYLE to "z" (osobisty komentarz na temat Pokolenia Z), "happy for you" (piosenka o toksycznym związku) i "orange peel" (rozmarzony utwór w klimacie pop-R&B z pikantną grą słów "I can make a man go, like a motherfucking mango").

GAYLE zadebiutowała śmiałym i pełnym wyznań utworem "dumbass" na początku 2020 roku. Numer trafił m.in. na prestiżowe playlisty m.in. New Music Friday na Spotify oraz Rising: Pop na Tidal. Piosenka zyskała też wiralową popularność, czego efektem były remiksy, za które odpowiadają The Him oraz Ashworth.

Kolejne single w dorobku GAYLE to "z" (osobisty komentarz na temat Pokolenia Z), "happy for you" (piosenka o toksycznym związku) i "orange peel" (rozmarzony utwór w klimacie pop-R&B z pikantną grą słów "I can make a man go, like a motherfucking mango").

- Po premierze "dumbass" słyszałam, jaka jestem dzielna - mówi GAYLE. - Tymczasem ja myślałam, że mówię o czymś, przez co większość z nas przechodzi. Czy to naprawdę odwaga? Piszę piosenki o własnych doświadczeniach, mając nadzieję, że inni znajdą w nich coś, co pozwoli im oswoić się z własnymi emocjami. Chcę, by każdy robił to, co go uszczęśliwia i by miał więcej śmiałości w byciu sobą.

Z kontraktem z Atlantic w ręce oraz 63 milionami streamów i 100 milionami odsłon filmików z jej muzyką na TikToku, gotowa jest prezentować kolejne piosenki i swą nieprzeciętną osobowość.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 26 listopada 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca