Muzyka

Miliard straemów Silk Sonic

Płyta "An Evening With Silk Sonic" duetu Silk Sonic doczekała się właśnie miliarda odtworzeń.
Nowy zespół Bruno Marsa i Andersona .Paaka był wielkim wydarzeniem 2021 roku. Ich inauguracyjny wspólny album "An Evening With Silk Sonic" pierwotnie miał zostać wydany w styczniu 2022 roku, jednak pojawił się przed terminem, 12 listopada.

Jeszcze przed końcem roku płyta zdołała zebrać ponda miliard streamów na Spotify. Trzeba jednak uczciwie dodać, że grubo ponad polowa tej liczby należy do przeboju "Leave The Door Open", który ma już na koncie 685 milionów odtworzeń.

Początki współpracy artystów sięgają 2017 roku, kiedy Anderson .Paak i Bruno Mars koncertowali razem w ramach europejskiej części trasy "24K Magic World" Marsa. Podczas jednej z nocnych jam session panowie odkryli, że jest między nimi artystyczna chemia. Tuż przed kwarantanną, Bruno zadzwonił do Andersona, przypominając, jak świetnie im się współpracowało w 2017 roku i proponując kontynuację. Jedna niepozorna sesja przerodziła się w trwającą miesiąc kooperację. Legendarny Bootsy Collins ochrzcił projekt Silk Sonic i pojawił się jako gospodarz debiutanckiej płyty duetu "An Evening With Silk Sonic".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 grudnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca