Muzyka

Królowa nie chciała Eltona Johna na pogrzebie Diany

Pałac Buckingham nie chciał, aby Elton John zaśpiewał "Candle In The Wind" na pogrzebie księżnej Diany.
Sir Elton John zaśpiewał "Candle in the Wind" na pogrzebie Diany, księżnej Walii w Opactwie Westminsterskim 6 września 1997 roku. Piosenka poświęcona Marilyn Monroe miała na tę okazję zmieniony tekst.

Według opublikowanych właśnie dokumentów rządowych, Pałac Buckingham nie chciał jednak, aby Elton John zaśpiewał "Candle In The Wind". W królewskiej rodzinie pojawił się opór wobec tego pomysłu, jako argument podawano, że nowy tekst piosenki jest "zbyt sentymentalny". Z tego powodu w Westminster Abbey czekał w gotowości saksofonista, aby wykonać piosenkę, na wypadek gdyby Pałac Buckingham faktycznie odmówił Johnowi Eltonowi występu.

Decydujący okazał się osobisty apel dziekana Westminsteru Wesleya Carra, który uważał, że taki występ potrzebny jest dla milionów odczuwających "osobistą żałobę".

Dorobek Eltona Johna to 1 diamentowy, 40 platynowych lub multi-platynowych i 23 złote albumy w samej Wielkiej Brytanii, ponad 50 hitów w top 50 oraz 300 mln egzemplarzy sprzedanych płyt na całym świecie. Singiel "Candle in the Wind" z 1997 sprzedał się w rekordowym nakładzie przekraczającym 33 mln kopii.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 grudnia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca