Muzyka

Years Years w remiksie Navosa

Years & Years podgrzewa atmosferę przed premierą nowej płyty. Olly Alexander zaprezentował właśnie nowy remiks singla "Sweet Talker", za który odpowiada pochodzący z Liverpoolu DJ i producent Navos.
Remix "Sweet Talker" to kolejne przedsięwzięcie Olly´ego Alexandra w ostatnim czasie. W trakcie świątecznej przerwy wokalista był gospodarzem sylwestrowej imprezy w BBC1, gdzie gośćmi byli Kylie Minogue i Pet Shop Boys. Ponadto wystąpił w specjalnym, świątecznym odcinku "The Great British Bake Off" razem z kolegami i koleżankami z przełomowego serialu "Bo to grzech".

Na "Night Call", poza singlem "Sweet Talker", trafią również takie hity jak "Crave" i "Starstruck". Na całej płycie Olly Alexander używa swojego artystycznego potencjału, by przekraczać granice bycia gwiazdą głównego nurtu. Składająca się z 11 piosenek płyta to emocjonalne blizny i siniaki Olly´ego przefiltrowane przez fantazje i hedonizm. Niemal nie znajdziecie tu typowych ballad o złamanym sercu. Jest za to spora dawka szczerego zgorzknienia i melancholii oraz psychoseksualnej energii. Wspólnym mianownikiem jest postać syreny, która stała się główną inspiracją dla Alexandra. Muzyczną inspiracją były dla niego natomiast takie postaci, jak Sylvester czy ikony francuskiego house´u. Przyjmując nową perspektywę, niczym Ritchie w "Bo to grzech", w nowych piosenkach Olly miesza rzeczywistość z fantazją, łącząc wszystko tematem odkrywania queerowego życia. Wypełniona po brzegi hedonizmem i eskapizmem płyta "Night Call" wyraża radość i niecierpliwość przed wyjściem w miasto.

- Wszystko zrodziło się z fantazjowania, gdy tkwiłem w czterech ścianach - tłumaczy artysta. - Chciałem, żeby w tej muzyce było tak wiele przyjemności, jak tylko możliwe.

Jako Years & Years, Olly Alexander stał się jednym z najbardziej pionierskich wykonawców na współczesnej scenie popowej. Na koncie ma dwa świetnie przyjęte albumy, jest wokalistą, aktorem, ikoną mody i kulturalnym awangardzistą. Zdobył 5 nominacji do BRIT, a jego piosenki zgromadziły ponad 4,4 miliarda streamów. Alexander może pochwalić się także występami w tak prestiżowych salach jak O2 czy Wembley Arena. Jednocześnie Olly stał się nieustraszonym głosem pokolenia, poruszając publicznie kwestie zdrowia psychicznego czy problemów dotykających społeczności LGBTQ+. To wszystko doprowadziło go do nagrania najważniejszej dotąd płyty Years & Years - wypełnionej pozytywną energią, przewrotnej, eskapistycznej "Night Call", która światło dzienne ujrzy 21 stycznia.

Nadchodzący album Years & Years - "Night Call" - ukaże się 21 stycznia.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 10 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca