Muzyka

Zapomniana piosenka Korn

Grupa Korn opublikowała teledysk do kompozycji "Forgotten".
"Forgotten" to zapowiedź nowego albumu kapeli. Krążek "Requiem" ukaże się 4 lutego w Loma Vista Recordings. Klip zrobił EFFIXX.

Z uwagi na COVID i wiążące się z pandemią restrykcje jak zakaz koncertów, album "Requiem" powstał inaczej niż większość płyt Korn. Tym razem muzycy mieli czas i spokój, by tworzyć bez presji. Zaowocowało to większą artystyczną otwartością oraz śmiałością do eksperymentów. Ponadto, mając więcej swobody i czasu, Jonathan Davis i spółka mogli też pozwolić sobie na nagrywanie materiału na analogowej taśmie, co zapewniło utworom dźwiękową głębię i ciekawą fakturę.

Lista utworów "Requiem":
1. Forgotten
2. Let the Dark Do the Rest
3. Start The Healing
4. Lost in the Grandeur
5. Disconnect
6. Hopeless and Beaten
7. Penance to Sorrow
8. My Confession
9. Worst is On Its Way

Korn na zawsze zmienił oblicze muzyki, wydając imienny debiutancki album. Płyta dała początek nowemu gatunkowi i jak się miało okazać, większej kulturalnej ewolucji. - Korn stał się soundtrackiem dla nowego pokolenia pełnego gniewu, wściekłego i nieprzystosowanego do reszty społeczeństwa - pisał magazyn "The Fader".
Grupa Korn sprzedała dotychczas 40 milionów płyt na całym świecie, zdobyła dwie nagrody Grammy i dała niezliczone koncerty w różnych zakątkach globu. Wokalista Jonathan Davis, gitarzyści James "Munky" Shaffer i Brian "Head" Welch, basiści Reginald "Fieldy" Arvizu oraz perkusista Ray Luzier cały czas przesuwali kolejne granice rocka, alternatywy i metalu, pozostając inspiracją dla kolejnych pokoleń fanów i muzyków na całym świecie.


źródło: megafon.pl
przysłano: 13 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca