Muzyka

Natalia Przybysz łączy się z dziką naturą

W sieci pojawił się klip do numeru "Zew" Natalii Przybysz.
Utwór "Zew" to kolejna po "Manifeście Kory 27.11.2012" i "Oku Cyklonu" zapowiedź nowego albumu Natalii Przybysz "Zaczynam się od miłości" z niezaśpiewanymi nigdy tekstami Kory. Nowy singiel jest rockowo-bluesową odą do wolności, dzikości i przyrody, napisaną podczas lockdownu, a jednocześnie - jedną z dwóch w pełni autorskich propozycji na płycie.

- "Zew" to mój okrzyk z głębi pandemii i zastoju energii z nią związanego - mówi Natalia Przybysz. - "Zew" to zagubiona łączność z moją dziką naturą i jej odnalezienie. Pomógł mi w tym koń o imieniu Romeo, któremu jestem wdzięczna za doświadczenie galopu. Liczę, że tym utworem zainspiruję Was do otwartości na przygody i przyrodę.

Obraz do utworu "Zew" wyreżyserowała Silvia Pogoda, która odpowiada za wszystkie klipy i zdjęcia do albumu "Zaczynam się od miłości". Wcześniej artystki współpracowały przy teledyskach do "Ciepłego wiatru", "Kochamy się źle" i sesji zdjęciowej do płyty "Jak malować ogień".

- Po rozmowie z Natalią o piosence "Zew", o tym jak powstała i z czym się dla niej wiąże wiedziałam, że chcę stworzyć teledysk, który jest bardzo prosty w swojej formie, nic nie udaje, nie ma zamiaru szokować czy zadziwiać - dodaje Sylvia Pogoda. - Wręcz przeciwnie, chciałam, żeby powstała forma bliska Natalii. Teledysk, w którym czuć ruch, lekkość, rytm, energię i dynamikę. Obraz organiczny, miękki i płynący.

Utwór "Zew" znajdzie się na płycie "Zaczynam się od miłości", która ukaże się 4 marca.

Album zawiera 8 niezaśpiewanych wcześniej tekstów Kory z muzyką skomponowaną i wykonaną przez Natalię Przybysz oraz jej zespół - Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza. Tytuł "Zaczynam się od miłości" stanowi parafrazę zbioru tekstów Kory wydanych w formie książki pod tytułem "Miłość zaczyna się od Miłości".

Pomysł na album zrodził się podczas spotkania Natalii Przybysz i Kamila Sipowicza. Spadkobierca dorobku Kory powierzył Natalii zebrane i niewydane dotąd w formie piosenek zapiski legendy polskiej sceny muzycznej.

Obok tekstów Kory na płycie znajdują się dwie autorskie piosenki Natalii - "Zew" oraz "Jest Miłość".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 14 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca