Muzyka

Optymistyczni Peach Pit

Peach Pit prezentują nową piosenkę "Vickie" z nadchodzącego albumu "From 2 to 3", który ukaże się 4 marca.
Ten optymistyczny utwór pojawia się wraz z oficjalnym teledyskiem nakręconym przez ich wieloletniego współpracownika Lestera Lyonsa-Hookhama i przypomina klip do przełomowego hitu "Seventeen".

- Kilka lat temu spotkałem się z moją przyjaciółką Vickie i zaczęliśmy rozmawiać o jej nadchodzących urodzinach. Nawet nie musiałem jej o nic pytać, po prostu powiedziała: "Wszystko, czego chcę na urodziny, to żeby ktoś napisał o mnie piosenkę" - mówi Neil Smith. - W każdym razie... dostałem podpowiedź. Właściwie już zacząłem pisać coś, co zaczynało się od "If you lived right down the street..." (Gdybyś mieszkała na tej samej ulicy...) i postanowiłem napisać piosenkę o tym, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy byli sąsiadami. Teraz, po latach, piosenka znalazła się na naszej nowej płycie, ukazując naszą wspólną podróż w teledysku.

Album "From 2 to 3" ukaże się w wersji cyfrowej oraz na winylu. Wyprodukowany przez Robbiego Lackritza (Feist, Jack Johnson), 11-ścieżkowy krążek wprowadza więcej organicznych i akustycznych elementów do charakterystycznego brzmienia Peach Pit, a wielu członków zespołu gra na kilku instrumentach, takich jak tamburyn, krowi dzwonek, harmonijka, i wiele więcej. Płyta "From 2 to 3" zawiera "Vickie", a także wcześniej wydane "Up Granville" i "Look Out!".

Kwartet z Vancouver - Neil Smith (wokal i gitara), Chris Vanderkooy (gitara), Peter Wilton (bas) i Mikey Pascuzzi (perkusja) - poznał się jeszcze w liceum. W 2016 roku zaprezentowali singiel "Peach Pit", który zdobył ponad 100 milionów streamów. Grupa zyskała na popularności dzięki pełnometrażowemu debiutowi z 2017 roku, "Being So Normal". Utwory "Tommy´s Party" i "Alrighty Aphrodite" przekroczyły 50 milionów streamów na Spotify, uświetniając wiele festiwali. W 2020 roku Peach Pit wydali płytę "You and Your Friends", którą DIY Mag okrzyknął "12 utworami zaraźliwych indie-popowych perełek", podczas gdy Atwood Magazine opisał zespół jako "czołówkę alternatywnej sceny muzycznej". Teraz grupa jest gotowa rozpocząć kolejny rozdział swojej kariery.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 25 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca