Muzyka

Martin Lange z nową, sentymentalną piosenką

Duet Martin Lange zaprezentował singiel "Dawniej", który zwiastuje ich nadchodzący album.
"Dawniej" to dobre wspomnienie, często podkoloryzowane i koniecznie lepsze od "tu i teraz" - mówi Michał Lange, autor tekstu piosenki. - Dla niektórych to dzieciństwo, dla innych pierwsze lata studiów, a dla mnie to po prostu nieskrępowany śmiech, szaleństwa bez kalkulacji i pierwsza, namiętna miłość.

- Ja bardzo lubię wracać do miejsc z mojego dzieciństwa - dodaje Marcin MAKOWIEC. - Czasem chciałbym, by było jak dawniej, choć doskonale wiem, że często idealizujemy przeszłość.

- Każdy ma swoje "Dawniej". To taki nasz osobisty mit, do którego lubimy się odwoływać. Chociaż nie zawsze jest on zgodny z prawdą, to może on dawać nam powód, by zmieniać teraźniejszość na lepszą - podsumowują. - Ta piosenka, jak i klip, to sentymentalna podróż, tęsknota za beztroską, wolniejszym życiem, kiedy cieszyliśmy się z byle czego. Teraz nie doceniamy nadmiaru wszystkiego, co posiadamy. Z drugiej strony - to próba pogodzenia się z przeszłością, odpuszczenia sobie i refleksja nad tym, kim się staliśmy dorastając.

Do piosenki powstał klip kręcony w muzeum PRLu, który z przymrużeniem oka interpretuje tęsknotę za tym, co było.

Martin Lange w portfolio mają współprace z Rosalie, Reni Jusis, Michałem Szpakiem i Kasią Lins, a to tylko część długiej listy. Po kilku latach pracy studyjnej nad muzyką innych artystów, prezentują intensywnie emocjonalną, osadzoną w indiepopowym klimacie, autorską odsłonę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca