Muzyka

Tomasz Organek i Swiernalis na płycie Żurkowskiego

11 lutego światło dziennie ujrzy drugi album Łukasza Żurkowskiego, zatytułowany "Kurz". Zanim to jednak nastąpi, artysta zaprezentował pierwszy singiel z płyty, "Demony".
- Każdy z nas nosi w sobie demony. Karmimy je słabością, smutkiem czy bólem a one rosną w siłę i zagrzewają miejsca w naszych głowach - mówi autor. - Często bywa tak, że milczymy, zamykamy się w sobie i toczymy niewidzialną walkę ze złymi mocami bojąc się prosić o pomoc. Utwór ten powstał na przekór złym głosom z mojej głowy. Przełożenie ich na muzykę przyniosło mi ulgę.

Na płycie "Kurz" znalazły się utwory, które zamknięte w zakurzonej szufladzie czekały na swój czas jak i zupełnie nowe kompozycje, które powstały z dnia na dzień, bez planu umieszczania ich na płycie. "Kurz" to mocna gitarowo-elektroniczna opowieść z melodyjnymi wokalami traktująca w tekstach o demonach, złości, smutku, miłości oraz zdarzeniach, które wywarły na autora ogromny wpływ, z czasem pozostawiając trudno gojące się rany. - Wlałem w tę płytę ogrom długo skrywanych emocji, co dało mi poczucie ulgi - mówi Łukasz.

Płytę wyprodukowaną przez Łukasza Żurkowskiego i Patryka Króla przy pomocy Pawła Cieślaka.

W tym tygodniu rusza trasa Żurkowskiego.

Tracklista "Kurz":
1. Zmiennicy
2. Western feat. Tomasz Organek
3. Demony
4. Zapach pól
5. Cienie feat. Swiernalis
6. Ctwk
7. W twoich myślach
8. Zbj
9. Stoję sam feat. J. Soboń
10. Ostatni raz
11. Wynik stresu
12. Outro

Żurkowski to grupa założona w 2016 roku przez Łukasza Żurkowskiego - wokalistę, gitarzystę, autora tekstów oraz kompozytora. Muzycznie oscyluje wokół alternatywnego rocka z silnym wsparciem brzmień elektronicznych. W 2019 zespół z utworem "Ciemność" zwyciężył w konkursie Męskie Granie Young i wystąpił na finale trasy w Żywcu. Zespół niejednokrotnie też dzielił scenę z takimi zespołami jak ORGANEK czy COMA. Poprzedni, debiutancki album pt. "Włóczęga" ukazał się 30 listopada 2019 roku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 27 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca