Muzyka

Mery Spolsky wraca na scenę

Zeszły rok był dla Mery Spolsky wyjątkowo pracowity - w czerwcu ukazała się książka "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj", w listopadzie audiobook na jej podstawie, a chwilę później - artystka ruszyła w Polskę z wyjątkowymi LIVE ACTAMI. Kontynuacja trasy z muzyczno-wizualnymi występami już w marcu tego roku.
Wykreowana przez artystkę bohaterka Marysia (która pod czarną grzywką chowa czarne myśli) schodzi z zadrukowanych stron książki prosto na scenę, żeby na żywo opowiedzieć o samoakceptacji, śmierci, grubym brzuchu i miłości. Zajrzycie do jej świata, w którym nic nie jest tylko czarne i białe - absurd i abstrakcja mieszają się z prozą życia, a satyra ze smutkiem i tęsknotą. Przygotujecie się na mieszankę muzyki, słowa, wizualnych doznań i czarnego humoru. W roli głównej: Mery Spolsky. W roli muzycznego narratora: producent muzyczny No Echoes.

- Chciałabym Was zaprosić do szalonego i czarno-białego świata Marysi, w którym nic nie jest tylko czarne i białe - mówi Mery Spolsky. - "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj" LIVE ACT to nie będzie koncert, ani spektakl czy odczyt książki, nie będzie to też monodram. Więc co to będzie? To będzie stereodram! Czyli miks tego wszystkiego. Przez ostatni rok przygotowywaliśmy z producentem No Echoes´em coś bardzo specjalnego. Przedstawimy Wam to podczas LIVE ACTU! Tylko prośba, ubierzcie się na czarno!

04.03.2022 Lublin, Chatka Żaka
05.03.2022 Rzeszów, Teatr Maska
11.03.2022 Warszawa, Praga Centrum
12.03.2022 Poznań, Aula Artis
31.03.2022 Katowice, Kinoteatr Rialto
01.04.2022 Kraków, Klub Studio

Mery Spolsky - od kilku lat mocno zaznacza swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Performerka, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, która jak mało kto potrafi bawić się słowami, artystka o wyrazistym wizerunku i osobowości. Ma na koncie dwa albumy "Miło Było Pana Poznać" i "Dekalog Spolsky" - obie z nominacjami do nagrody Fryderyk. W czerwcu 2021 ukazała się jej debiutancka książka "Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj".

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 28 stycznia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca