Muzyka

ZAZ nakręciła teledysk w Polsce

Kilka miesięcy po premierze najnowszego albumu "Isa" ZAZ przedstawia teledysk do utworu "Tout l`a-haut".
- W balladowym utworze "Tout l`a-haut" chodzi o to by wznieść się ponad problemy - wyjaśnia ZAZ. - Ta piosenka stanowi moją odpowiedź na wszystko, co dzieje się dookoła. Gdyby móc spojrzeć na świat z góry, okazałoby się, że jest piękny.

Refleksyjnemu utworowi towarzyszy piękny teledysk autorstwa polskiej reżyserki Olgi Czyżykiewicz. Dodatkowo klip został zrealizowany przez w pełni polską ekipę.

- Moja współpraca z ZAZ zaczęła się za pośrednictwem domu produkcyjnego - opowiada Olga Czyżykiewicz. - Jej management poszukiwał polskiej reżyserki i producentka Agata Wiśniewska, z którą zrobiłam wiele teledysków dla lokalnych artystów, poleciła właśnie mnie. Portfolio się spodobało i dostałam zaproszenie na rozmowę. A potem prośbę o napisanie scenariusza, który został przyjęty przez artystkę z dużym entuzjazmem. Praca z ZAZ to dla mnie ogromny zaszczyt. Po jednej stronie gwiazda światowego formatu, a po drugiej bardzo ambitny i inspirujący projekt. W teledysku do piosenki "Tout l`a-haut" pokazaliśmy przemianę, którą ZAZ przeszła jako artystka i kobieta. Odwzorowaliśmy jej duchową podróż.

Dwa lata temu, po dekadzie wyprzedanych koncertów, nagród i wspaniałych kooperacji (Quincy Jones, Charles Aznavour, Kelly Clarkson), ZAZ postanowiła skupić się na sobie.

- Dzięki temu zaczęłam zwracać uwagę na wiele rzeczy, które wcześniej mi umykały - opowiada artystka. - Postanowiłam zadbać o siebie, ponieważ dotąd wychodziłam na przeciw innym. Zrozumiałam, że muszę przede wszystkim wsłuchać się w siebie i zaufać sobie by poczuć się dobrze.

ZAZ (Isabelle Geffroy) za sprawą charakterystycznego głosu porównywana jest do takich gwiazd jak Edith Piaf czy Ella Fitzgerald. Absolwentka konserwatorium jazzowego. Jako nastolatka przeprowadziła się z Bordeaux do Paryża by spełnić swoje przeznaczenie. Od początku kariery i przełomowego singla "Je veux" z 2010 roku ZAZ zdobyła liczne nagrody, w tym francuskie i niemieckie Grammy. Jej płyty osiągnęły co najmniej złoty status w 12 krajach i wystąpiła w ponad 500 salach na 5 kontynentach, udowadniając, że muzyka nie zna granic.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 3 lutego 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca