Muzyka

Portugal. The Man się nie zamartwiają

Portugal. The Man, alternatywno-rockowa formacja, przedstawia nowy singiel zatytułowany "What, Me Worry?".
Za produkcję nagrania odpowiada Jeff Bhasker (Kanye West, Harry Styles, Beyoncé). Piosenka "What, Me Worry?" zapowiada dziewiąty studyjny album, który planowany jest na czerwiec.

Dotychczasowy dorobek Portugal. The Man zamyka pokryty złotem, wydany w 2017 roku album "Woodstock", który przyniósł 6-krotnie platynowy przebój "Feel It Still". Piosenka zapewniła grupie pierwszą nagrodę Grammy w kategorii najlepsze popowe wykonaniu duetu lub grupy. Był to też najdłużej utrzymujący się numer 1 na szczycie alternatywnej listy przebojów (20 tygodni). Z "Woodstock" pochodzi ponadto inny hit Portugal. The Man - pokryty złotem "Live In The Moment".

Portugal. The Man pochodzą z Alaski, ale mieszkają w Portland, w stanie Oregon. W skład zespołu wchodzą John Gourley, Zach Carothers, Kyle O'Quin, Eric Howk, Jason Sechrist i Zoe Manville. Muzycy słyną z aktywizmu i działalności pozamuzycznej na rzecz takich organizacji, jak National Coalition Against Censorship (walka z cenzurą), The Skatepark Project (budowanie publicznych skate parków w biedniejszych dzielnicach), March for Our Lives (reforma prawa do posiadania broni w USA), Keep Oregon Well (zdrowie psychiczne) czy Protect Our Winters (zmiany klimatyczne).

Portugal. The Man szykują się właśnie do amerykańskiej trasy z alt-J.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 lutego 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca