Muzyka

Moderat wracają po sześciu latach

Po sukcesach na listach przebojów na całym świecie i wyprzedanym koncercie w Berlinie dla 17 tysięcy osób w 2017 Moderat udali się na dłuższy urlop, jednak wreszcie wracają.
Nowy album grupy nosi tytuł "MORE D4TA", zawiera dziesięć premierowych utworów i ukaże się 13 maja 2022 roku.

Czwarty album Moderat ukazuje się ponad sześć lat po swym poprzedniku ("III" z 2016 roku). Stworzony w dużej mierze w czasie, kiedy trasy koncertowe (i większość podróży) były zabronione, "MORE D4TA" dokumentuje okres zmagania się uczuciem izolacji i przeładowania informacjami. Wiele z nowych tekstów ma swoje korzenie w częstych wycieczkach Saschy do berlińskiego muzeum Gemäldegalerie (często z córeczką), gdzie szukał schronienia wśród obrazów przeszłości, martwiąc się jednocześnie o przyszłość.

"MORE D4TA" jest zakorzeniony w tym samym duchu współpracy, co wcześniejsze nagrania, ale na długo przed powstaniem któregokolwiek z utworów Moderat poświecili sporo czasu, by znów ze sobą pobyć i poznać się ponownie . także od strony muzycznej. Sascha Ring (Apparat), Gernot Bronsert i Sebastian Szary (Modeselektor) oddali się długim eksperymentom, pozwalali sobie na dźwiękowe dziwactwa, powoli rozwijając swoje pomysły i odzyskując radość ze wspólnego tworzenia.

"MORE D4TA" to jednak esencjonalny album Moderat, bo niezależnie od eksperymentalnych ciągot, trio zawsze wraca do swojego własnego, unikatowego świata dźwięków, miejsca, gdzie emocjonalny pop i migotliwe elektroniczne pejzaże doskonale się uzupełniają. To, co tworzą, nie jest koniecznie muzyką taneczną, a ich dźwięki świecą najjaśniej w ciemnościach nocy, a bogate melodie grupy i eteryczny wokal Ringa emitują ciepły, niemal bioluminescencyjny blask. Po ponad dwóch dekadach wspólnego grania, Sascha, Gernot i Sebastian stworzyli oryginalne, autorskie brzmienie i estetykę, a "MORE D4TA" pokazuje grupę, w pełni kreatywnych sił. W lipcu zespół wystąpi jako gwiazda festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.Tracklista "MORE D4TA":
1. FAST LAND
2. EASY PREY
3. DRUM GLOW
4. SOFT EDIT
5. UNDO REDO
6. NEON RATS
7. MORE LOVE
8. NUMB BELL
9. DOOM HYPE
10. COPY COPY

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 9 lutego 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca