Muzyka

Moderat w grudniu w Stodole

Grupa Moderat zagra 11 grudnia w warszawskiej Stodole.
Nowy album grupy nosi tytuł "MORE D4TA", zawiera dziesięć premierowych utworów i ukaże się 13 maja 2022 roku. Własnie uakzał się singiel "FAST LAND".

W lipcu zespół Moderat wystąpi także jako gwiazda festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.

Czwarty album Moderat ukazuje się ponad sześć lat po swym poprzedniku ("III" z 2016 roku). Stworzony w dużej mierze w czasie, kiedy trasy koncertowe (i większość podróży) były zabronione, "MORE D4TA" dokumentuje okres zmagania się uczuciem izolacji i przeładowania informacjami. Wiele z nowych tekstów ma swoje korzenie w częstych wycieczkach Saschy do berlińskiego muzeum Gemäldegalerie (często z córeczką), gdzie szukał schronienia wśród obrazów przeszłości, martwiąc się jednocześnie o przyszłość.

"MORE D4TA" jest zakorzeniony w tym samym duchu współpracy, co wcześniejsze nagrania, ale na długo przed powstaniem któregokolwiek z utworów Moderat poświecili sporo czasu, by znów ze sobą pobyć i poznać się ponownie . także od strony muzycznej. Sascha Ring (Apparat), Gernot Bronsert i Sebastian Szary (Modeselektor) oddali się długim eksperymentom, pozwalali sobie na dźwiękowe dziwactwa, powoli rozwijając swoje pomysły i odzyskując radość ze wspólnego tworzenia.

"MORE D4TA" to jednak esencjonalny album Moderat, bo niezależnie od eksperymentalnych ciągot, trio zawsze wraca do swojego własnego, unikatowego świata dźwięków, miejsca, gdzie emocjonalny pop i migotliwe elektroniczne pejzaże doskonale się uzupełniają. To, co tworzą, nie jest koniecznie muzyką taneczną, a ich dźwięki świecą najjaśniej w ciemnościach nocy, a bogate melodie grupy i eteryczny wokal Ringa emitują ciepły, niemal bioluminescencyjny blask. Po ponad dwóch dekadach wspólnego grania, Sascha, Gernot i Sebastian stworzyli oryginalne, autorskie brzmienie i estetykę, a "MORE D4TA" pokazuje grupę, w pełni kreatywnych sił.


źródło: megafon.pl
przysłano: 14 lutego 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca