Muzyka

Florence + the Machine = Król

Grupa Florence + the Machine zaprezentowała klip do numeru "King".
Utwór zatytułowany "King" to rozważania na temat kobiecości, rodziny, feminizmu i osobisty manifest na temat narzucanych nam przez płeć ról, a wszystko w formie festiwalowego, porywającego, mobilizującego tłumy utworu.

Liderka zespołu, Florence Welch, niedawno zrozumiała, jak bardzo jest wewnętrznie rozdarta jako kobieta artystka, jak inaczej wygląda ten świat z perspektywy mężczyzn, którym na drodze nie staje biologia.

- Jako artystka, dotąd niewiele rozmyślałam na temat płci - opowiada Florence Welch. - Nie było to żadną kwestią. Byłam równie dobra, co mężczyźni i mogłam się z nimi mierzyć. Teraz jednak, kiedy zaczęłam zastanawiać się jak to jest być 30-letnią kobietą, zastanawiać się nad przyszłością... nagle poczułam się rozdarta, jeśli chodzi o moją tożsamość i pragnienia. Chcę być wykonawcą, ale chcę też założyć rodzinę, co dla mnie może nie być tak proste jak dla mężczyzn w tej branży. Wzorowałam się niemal wyłącznie na męskich twórcach i po raz pierwszy poczułam mur między mną, a moimi idolami, którzy nie musieli podejmować takich decyzji jak ja.

Za teledysk do piosenki "King" odpowiada Autumn de Wilde.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 23 lutego 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca