Muzyka

Louis Tomlinson i Yungblud też odwołują koncerty w Rosji

Louis Tomlinson i Yungblud odwołali swoje koncerty w Rosji z powodu agresji na Ukrainę. Wcześniej to samo zrobili muzycy Green Day.
Louis Tomlinson miał wystąpić w kijowskim Stereo Plaza na Ukrainie 4 lipca i w Moskwie w Rosji, by 6 lipca wystąpić w Circus City Hall w ramach światowej trasy koncertowej 2022, wspierającej jego debiutancki album "Walls" z 2020 roku.

- Z powodu wydarzeń na Ukrainie muszę ze smutkiem ogłosić, że moje koncerty w Moskwie i Kijowie są odwołane - napisał w krótkiej notatce do swoich fanów na Twitterze. - Bezpieczeństwo moich fanów jest moim priorytetem, a moje myśli kieruję się do narodu Ukrainy i wszystkich cierpiących z powodu tej niepotrzebnej wojny.

- Jestem załamany, ogłaszając odwołanie moich rosyjskich koncertów zaplanowanych na lato - napisał Yungblud. - Mam złamane serce, ponieważ wiem, że okrutne i brutalne działania rosyjskiego reżimu na Ukrainie w ciągu ostatniego tygodnia nie odzwierciedlają postaw i ideałów pięknych ludzi, których spotkałem w Rosji w przeszłości.

Następnie Yungblud dodał wiadomość do narodu ukraińskiego, pisząc: "Moje serce jest z wami - wykazaliście już taką siłę i determinację, stawiając opór tej niepotrzebnej inwazji. Każdy zasługuje na bycie twórcą własnego losu, a nie narzucanie go przez akty wojny i agresji. Ukraina, obiecuję, że wrócę tak szybko, jak będę mógł!"

Szereg artystów i organizacji wyraziło w ostatnich dniach solidarność z Ukrainą. Rosyjski raper Oxxxymiron odwołał sześć wyprzedanych koncertów w Moskwie i Petersburgu protestując przeciwko inwazji Putina. Europejska Unia Nadawców zakazała Rosji udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022, jednym z najpopularniejszych programów pozasportowych na świecie. Aktywistka i współzałożycielka Pussy Riot Nadieżda Tołokonnikowa sprzedaje NFT, aby zebrać fundusze dla ukraińskich cywilów. Ostatni program "Saturday Night Live" rozpoczął się występem ukraińskiego chóru Dumka z Nowego Jorku, który zaśpiewał "Prayer for Ukraine".


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca