Muzyka

Stromae wraca z nową płytą "Multitude"

Stromae, belgijski wokalista, autor, producent, projektant i reżyser, w końcu wydaje swój trzeci długogrający album - "Multitude".
Na składającą się z 12 utworów płytę trafiły znane już "Santé" i "L´enfer" oraz najnowszy singiel "Fils De Joie".

"Multitude" ukazuje się po kilkuletniej przerwie Stromae od sceny. W tym czasie Belg ustatkował się, zaczął prowadzić spokojniejsze, bardziej uporządkowane życie blisko rodziny i ponownie odnalazł radość z pracy, znajdując nowe źródła inspiracji.

Pracując nad "Multitude", Stromae postawił się w sytuacji różnych postaci i tak "La Solassitude" oraz "Mon Amour" opowiedziane są z perspektywy nietrwałego w uczuciach mężczyzny, "Fils de Joie" to historia syna prostytutki, a bohaterowie "Pas Vraiment" to niedopasowana para. W "Mauvaise Journée" i "L´Enfer" mamy do czynienia z pogrążonymi w depresji protagonistami, natomiast w "Santé" z "niewidzialnymi" ludźmi. "Déclaration" z kolei opowiada o cierpiących kobietach.

"Multitude" to okno na świat, na ludzi i te rzadkie chwile wspólnoty oraz dzielenia się przyjemnościami. Alchemia przeciwności, ukształtowana przez chęć składania świadectwa, bez oceniania czy pogardy dla kondycji ludzkiej w całej swej różnorodności. To także potrzeba zgłębienia życia innych i samych siebie. Na "Multitude" Stromae próbuje poznać świat, nie odcinając się jednak od swych korzeni.
Po serii wyprzedanych koncertów, w tym w prestiżowym Madison Square Garden w Nowym Jorku, urodzony w Belgii artysta, autor piosenek, producent, designer i reżyser zrobił sobie 8-letnią przerwę od muzyki. W tym czasie skupił się na rozmaitych kreatywnych przedsięwzięciach, jak chociażby kręceniu teledysków dla takich gwiazd, jak Dua Lipa ("IDGAF") i Billie Eilish ("Hostage") czy tworzeniu kapsułowej kolekcji dla Mosaert we współpracy z Coralie Barbier i Lukiem Van Haverem.

W październiku 2021 roku Stromae zaskoczył fanów nowym singlem "Santé", który zgromadził już ponad 100 milionów odsłuchów i 23 miliony odsłon na YouTube.

W styczniu artysta zaprezentował kolejny singiel "L´enfer" ("Piekło" - fr.), będący swoistym talizmanem przeciwko najmroczniejszym myślom. W utworze Stromae zgrabnie żongluje kontrastami, by przedstawić intymną opowieść o depresji i myślach samobójczych. Teledysk do piosenki wyreżyserowali Julien Soulier, Luc Van Haver, Coralie Barbier i sam Stromae.

Lista utworów "Multitude":
1. Invaincu
2. Santé
3. La solassitude
4. Fils de joie
5. L´enfer
6. C´est que du bonheur
7. Pas vraiment
8. Riez
9. Mon amour
10. Déclaration
11. Mauvaise journée
12. Bonne journée

Promując nadchodzący albumu "Multitude", Stromae wyruszy w trasę, w ramach której w sierpniu 2022 roku wystąpi w Parku Śląskim na FEST Festivalu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 4 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca