Muzyka

De Staat w Hybrydach

Grupa De Staat zagra w warszawskich Hybrydach 31 października 2022 roku.
Z ich spektakularnym wideo które stało się viralem "Witch Doctor" i występami jako support dla Muse i The Rolling Stones, holenderski zespół De Staat, pozostaje radośnie nieskategoryzowany. Pod skrzydłami frontmana Torre Florim, którego potężny głos działa jak wezwanie do broni, flirtują z funkiem i plemiennymi rytmami, introspekcjami i dzikim humorem, które bardziej zawdzięczają Davidowi Byrne'owi czy Prince'owi niż jakikolwiek inny zwykły zespół rockowy. A po czternastu latach kariery są gotowi żeby wkrótce wystartować z nowym projektem: Red, Yellow, Blue.

Nie będzie albumu studyjnego - zamiast tego pojawiła się gigantyczna kolekcja nowych piosenek udostępnionych na platformach cyfrowych od 4 listopada. Florim zaakceptował słynny eklektyzm zespołu, który stworzył pierwszy rock and rollowy projekt artystyczny, pisząc dziesiątki utworów odwzorowujących kolory czerwieni, żółci i błękitu.

Red, Yellow, Blue to eksperyment w pisaniu piosenek. Jest tak wiele sposobów, na które ludzie próbują opisać muzykę De Staat, a żaden z nich nie pasuje... ale czerwony, żółty i niebieski to ich alternatywne kategorie dla różnych nastrojów piosenek, które zespół napisał przez cały ten czas.

Na czterech bardziej kolorowych albumach: "Machinery" z 2011 r., "I_Con" z 2013 r., "O" z 2016 r. i z 2019 r. "Bubble Gum", De Staat stworzyli kameleonową markę rocka, która jest w całości ich własnością
- zespół, który powołuje się na wpływy takich artystów jak: Talking Heads, Rihanna i Nine Inch Nails, Radiohead, Michael Jackson, Run-DMC i Soulwax. I coraz więcej ludzi zauważa ich z tego powodu - w tym niektóre z największych zespołów na świecie.

W 2017 roku De Staat zdobył kilka bardzo pożądanych kontraktów na koncerty jako support, w tym The Rolling Stones w Amsterdamie i trasę z Muse po Europie podczas ich hitowej trasy Drones w 2016.

W 2019 roku zespół koncertował w UE i Wielkiej Brytanii i grał na największych festiwalach, takich jak Rock Werchter (BE), Amsterdam Dance Event (NL) i Deichbrand Festival (DE). Zastąpili The Prodigy jako headliner na Lowlands Festival w sierpniu 2019.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 8 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca