Muzyka

Miro Kępiński i Michał Kowalonek świętują Piano Day utworem "Dom"

Do sieci trafił "Dom" - nowość od Miro Kępińskiego i Michała Kowalonka z okazji międzynarodowego Piano Day. Utwór obrazuje klip w reżyserii Sebastiana Juszczyka.
Piano Day to światowy dzień fortepianu, obchodzony corocznie w 88. dniu roku - ze względu na liczbę klawiszy na tym instrumencie. Piano Day jest świętem miłośników fortepianu, zrzeszającym wykonawców, kompozytorów, konstruktorów i co najważniejsze - słuchaczy. W ramach tegorocznych obchodów, Miro Kępiński i Michał Kowalonek wydają utwór "Dom" wraz z klipem autorstwa Sebastiana Juszczyka.

- "Dom" to prosta historia o radzeniu sobie ze stratą, pożegnaniem tego co było, postawieniem przysłowiowej kropki nad "i", ale przede wszystkim jest wypowiedzianym na głos zaklęciem - mówi Michał Kowalonek. - Nagle z lotu ptaka dowiadujemy się, że każdy koniec jest początkiem a początek bywa końcem, że życie ma dla nas wszystko przygotowane i że nic nie jest dane na zawsze. Jest w tym zarazem spokój i niepokój.
Miro Kępiński zachwycił mnie swoją wrażliwością, minimalizmem wyrazu i pokorą dla dźwięku. Mijaliśmy się wcześniej jako artyści goniący za swoimi projektami na wielu scenach w Polsce. Udało nam się w końcu muzycznie zderzyć i wszystko wskazuje na to, że rozpoczniemy wspólny muzyczny projekt. Niech "Dom" będzie dobrą tego przepowiednią.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 29 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca