Muzyka

Angel Olsen w Palladium

Angel Olsen z najnowszym albumem "Big Time" zagra w Warszawie. Artystka pojawi się 6 października 2022 w warszawskim Palladium.
"Big Time" to album o ekspansywnej sile nowej miłości, ale tę jasność i optymizm łagodzi głębokie i wielowarstwowe poczucie straty. Podczas procesu godzenia się z jej seksualnością i konfrontacji z traumami, które nie pozwalały jej w pełni zaakceptować siebie, Angel Olsen dokonała przed rodzicami coming outu, czego unikała od zawsze.

- Wreszcie, w dojrzałym wieku 34 lat, mogłam być sobą - powiedziała. Trzy dni później zmarł jej ojciec, a krótko po tym matka. Okruchy tego żalu - skrócenia szansy na to, by rodzice mogli ją wreszcie w pełni poznać - są porozrzucane po całym albumie.

Trzy tygodnie po pogrzebie matki leciała samolotem do Los Angeles, by spędzić miesiąc w Kanionie Topanga, nagrywając ten niesamowicie mądry i czuły nowy album. Strata od dawna była tematem elegijnych piosenek Angel Olsen, ale niewielu potrafi pisać z dość lekkomyślną energią, jak ona. Pracuje z elastycznym, ekspansywnym mistrzostwem swojego głosu - zarówno dźwiękowo, jak i artystycznie. To utwory nie tylko o żałobie, ale o odnajdywaniu wolności i radości w niedostatkach.
Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 30 marca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca