Muzyka

Sofi Tukker i persymona

Sofi Tukker prezentują swój nowy, żywiołowy singiel "Kakee".
Figlarnie uwodzicielski utwór otwiera ich nadchodzący drugi album "Wet Tennis", który ukaże się 29 kwietnia. Trwający niecałe dwie minuty "Kakee" to porywająca oksytocyna z potężnym beatem, który przypomina koncentrat Sofi Tukker.

- "Kakee", czyli owoc kaki w języku portugalskim, jest, całkiem dosłownie, piosenką o persymonach - mówi Tucker Halpern. - Soph od dawna mówiła o tym, jak bardzo ma obsesję na punkcie kaki, więc wraz z Chacalem (brazylijskim poetą, z którym nagraliśmy wiele piosenek) napisali o nich wiersz. Słowa piosenki dosłownie tłumaczą się na "Nie jadę samochodem ani na piechotę. Jadę persymoną... Nie jestem Sophie, jestem persymoną... Sok z persymon jest na moim nosie i na klatce piersiowej, tak seksownie. Zaczęliśmy to jako kawałek techno, a potem dodaliśmy gitarę i naprawdę się zmienił. Nie mamy pojęcia, jaki to gatunek. Po prostu wiemy, że kochamy ten utwór.

Teledysk do "Kakee" został nakręcony na Hawajach i jest pełen wizualnych podwójnych elementów, które korespondują z tekstem utworu. Persymony są ściskane, aż tryskają i kapią wszędzie, czego kulminacją jest ekstatyczna Sophie leżąca na polu. Klip został wyreżyserowany przez Aerina Moreno pod kreatywnym kierownictwem Amber Park i ze stylizacjami przez Johnny´ego Wujka, który pracował również przy teledysku do "Original Sin".

- To jeden z naszych ulubionych teledysków, które stworzyliśmy. Przeżycie pobytu w Kualoa Park na Hawajach było... niesamowite. Przebywanie w tym środowisku było bardzo inspirujące i naprawdę dało nam poczucie naszej pięknej nieistotności - zdradza Sophie Hawley-Weld. - W pierwszym ujęciu Tuck zaczął klaskać i stało się to zabawnym motywem w całym teledysku. Biegaliśmy przez doliny, wyciskaliśmy persymony... wyciskaliśmy piłki tenisowe wypełnione sokiem z persymony. Kulminacją jest moment, w którym Soph gra na gitarze na szczycie góry z kaki między nogami. To równie absurdalne, jak tekst tej piosenki.

Sofi Tukker niedawno wydali remiks "Original Sin" w wykonaniu Felixa Jaehna, niezapomnianej mantry bycia miłym dla siebie i odrzucenia narzuconych obyczajów społecznych. W nowym remiksie Felix zwraca uwagę na tropikalne elementy utworu, budując nowy radosny rytm pod wokalem Sophie i Tuckera, które podkręcają oryginał. W zeszłym tygodniu grupa udostępniła również remiks "Original Sin" duetu disco house Crush Club z Nowego Jorku.

Sofi Tukker zagrają koncert 5 września 2022 w warszawskiej Progresji.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 1 kwietnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca