Muzyka

Nowa płyta Vana Morrisona

Van Morrison, którego "The Telegraph" nazwał nadzwyczajnym talentem, ujawnił szczegóły swojego 43. studyjnego albumu. Płyta zatytułowana "What´s It Gonna Take?" ukaże się 13 maja, a promuje ją piękny singiel "Pretending".
"What´s It Gonna Take?" to następca wydanego w 2021 roku podwójnego dzieła "Latest Record Project, Vol. 1". Utwory artysty można było usłyszeć także w nagrodzonym Oscarem filmie "Belfast".

Nowe wydawnictwo wypełni 15 premierowych kompozycji, które odzwierciedlają zamiłowanie artysty do występowania na żywo przed publicznością. Materiał został wyprodukowany przez Vana Morrisona, a powstawał w studiach Real World (Wiltshire), Bath Spa Hotel (Bath), Culloden Hotel (hrabstwo Down) Holywood Studio (hrabstwo Down) i Musicbox Studios (Cardiff).

- Głos Vana wciąż jest niesamowity. Wybitny i tryskający energią. Nie na darmo nazywają go The Man - podsumował "The Mirror".

Lista utworów "What´s It Gonna Take?":
1. Dangerous
2. What´s It Gonna Take?
3. Fighting Back Is The New Normal
4. Fodder For The Masses
5. Can´t Go On This Way
6. Sometimes It´s Just Blah Blah Blah
7. Money From America
8. Not Seeking Approval
9. Damage And Recovery
10. Nervous Breakdown
11. Absolutely Positively The Most
12. I Ain´t No Celebrity
13. Stage Name
14. Fear And Self-Loathing In Las Vegas
15. Pretending

Van Morrison jest jednym z najbardziej oryginalnych muzyków, który od 70 lat nie przestaje inspirować. Urodzony w Belfaście w 1945 roku artysta, będąc pod wpływem bluesa, country i gospel w 1964 roku założył odnoszący ogromne sukcesy zespół R&B Them, po czym postawił na solową karierę. Będąc jednym z najbardziej płodnych twórców, stworzył imponujący katalog, w którym znajdziemy elementy ulicznej poezji, jazzu, swingu, skiffle czy celtyckie inspiracje.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: megafon.pl
przysłano: 7 kwietnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca