Muzyka

Nauka gry na instrumencie bez jego zakupu? Sprawdź, jak to zrobić!

Do największych przeszkód dla osób chcących uczyć się grać na instrumencie można zaliczyć kłopot ze zdobyciem potrzebnego sprzętu. Jedni mają mocno ograniczony budżet, a inni nie chcą po prostu przeznaczać dużych kwot na nowe, jeszcze niepewne hobby. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają zdobyć instrument do ćwiczeń bez konieczności zakupu – przedstawiamy wygodny, opłacalny sposób!

 

Nauka gry na instrumencie a jego zakup – czy zawsze jest to konieczne?

 

Markowe sprzęty muzyczne dobrej jakości zazwyczaj są dość kosztowne. Osoby uczące się grać na danym instrumencie często intuicyjnie wybierają tańsze modele, ale nie powinno się schodzić poniżej przyzwoitego poziomu. Tani sprzęt nie tylko jest bardziej podatny na eksploatację, ale też może gorzej brzmieć, być mniej przyjemny w użytkowaniu itp. Niska jakość wykonania w efekcie potrafi skutecznie zniechęcić do nauki.

Wiele osób ma jednak opory przed zakupem nowego, kosztownego instrumentu. Nawet jeśli posiadają potrzebne środki, mogą mieć obawy, czy taki wydatek na pewno będzie opłacalny. Po czasie może bowiem się okazać, że nie ma się motywacji i/lub czasu do tego, by regularnie ćwiczyć. Pierwszy kontakt ze sprzętem muzycznym to zawsze eksperyment – nigdy nie wiadomo, czy zainteresowanie przerodzi się w pasję, czy cała ekscytacja bezpowrotnie minie np. po zaledwie kilku tygodniach.

 

Sprzęt odłożony na bok będzie tylko zbierał kurz. Można oczywiście go sprzedać, ale odzyska się tylko część wydanych pieniędzy. Sam proces wystawiania ogłoszeń, szukania kupca itp. jest dość czasochłonny i nie każdy może się tym zająć. Kupno instrumentu powinno być więc przemyślaną inwestycją.

Jak łatwo i tanio zdobyć instrument do nauki gry?

 

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup instrumentu używanego. Na rynku wtórnym da się znaleźć sporo oryginalnych sprzętów muzycznych w całkiem dobrym stanie. Podczas takich poszukiwań trzeba jednak być bardzo uważnym i ostrożnym. Niestety, na portalach sprzedażowych można trafić na osoby nieuczciwe, które np. nie uprzedzają o uszkodzeniach.

 

Jeśli kupiony instrument nadaje się jedynie do gruntownego remontu, naprawa zazwyczaj przewyższa jego wartość. Trzeba też mieć na względzie, że sprzęt z drugiej ręki, nawet bardzo wypielęgnowany, zawsze jest bardziej podatny na uszkodzenia oraz może mieć gorsze brzmienie czy grywalność ze względu na eksploatację.

 

Wiele osób nieprzekonanych do zakupu instrumentu do nauki pożycza go od kogoś znajomego albo udaje się do wypożyczalni sprzętu muzycznego. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z istnienia takich punktów. Co ciekawe, można też skorzystać z takiej usługi online – wtedy wszystkie formalności wypełnia się zdalnie, a wybrany produkt jest dostarczony do partnerskiego sklepu muzycznego lub pod wskazany adres.

 

Na czym polega wynajem instrumentów online?

 

Wynajem instrumentów online to wyjątkowo wygodna usługa. Jedną z najlepszych ofert posiada pierwsza internetowa wypożyczalnia sprzętu muzycznego VIBE. W ramach przystępnej, przejrzystej umowy można wypożyczyć dowolny instrument z oferty partnerskich sklepów muzycznych na terenie całej Polski, z dostawą kurierską. Dodatkowo można od razu dobrać akcesoria (np. pokrowiec, stojak) oraz usługi (np. kurs, opieka techniczna, ubezpieczenie). Na każdym etapie zamówienia ma się pełne wsparcie wykwalifikowanej obsługi, która chętnie służy radą.

 

Przy wyborze produktu ustala się dowolny czas trwania usługi (ale nie krótszy niż 1 miesiąc) oraz tzw. minimalny okres najmu – im jest dłuższy, tym niższa jest kwota miesięcznego abonamentu. Po jego zakończeniu można wymienić albo oddać sprzęt. Jeśli jednak instrument wyjątkowo się spodoba, można do wykupić w dowolnym momencie. Dostępna jest opcja wpłaty całej należności, ale też dalszej spłaty w ratach (po upływie określonego czasu najmu sprzęt przechodzi na własność użytkownika).

 

Więcej informacji oraz pełną ofertę wypożyczalni instrumentów online VIBE znajdziesz na stronie: https://vibe.pl/

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7893 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Hong Kong
Hong Kong 6 listopada 2023, 20:10
Cześć przyjaciele, chcę tylko polecić wam dobrą firmę pożyczkową, w której otrzymałem pożyczkę w wysokości 270 000,00 euro za pośrednictwem ich e-maila, kiedy szukałem pożyczki na opłacenie rachunków i kontynuowanie życia, wtedy znajomy podał mi dane tej firmy, które I skontaktowano się za pośrednictwem tego e-maila: christharmonyloanfund@gmail.com
przysłano: 4 grudnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca