Muzyka

Fotel do tatuażu - czy to konieczny zakup do studia tatuażu? Odpowiadamy!

Jeżeli kompletujesz wyposażenie własnego studia tatuażu, jest kilka rzeczy, o których nie możesz zapomnieć. Jedną z nich jest fotel do tatuażu. Czy istnieją dla niego alternatywy i czym kierować się podczas zakupu? Sprawdźmy!

Wyposażenie profesjonalnego studia

 

Standardowo myśląc o wyposażeniu studia tatuażu, zwracamy uwagę na maszynkę, igły, pigmenty i inne elementy niezbędne do wykonania pracy. Nie możesz jednak zapomnieć o meblach i pozostałym sprzęcie, dzięki którym możliwe będzie zapewnienie optymalnych warunków zarówno tatuatorom, jak i klientowi. Co powinno znaleźć się w Twoim studiu? Na pewno musisz zaopatrzyć się w:

 • fotel do tatuażu,
 • leżankę do tatuażu,
 • klęcznik,
 • przyborniki,
 • taboret lub krzesło do tatuażu dla tatuatora,
 • oświetlenie,
 • zasilacze wraz ze sterowaniem.

Oczywiście nie możesz również zapomnieć o kosmetykach i środkach higieny, które pozwolą Ci zadbać o bezpieczeństwo i komfort Twoich klientów.

 

Czym wyróżnia się dobry fotel do tatuowania?

 

Wybór dostępnych na rynku modeli jest bardzo bogaty. Oto kilka cech, na które warto zwrócić uwagę:

 • odpowiednie wymiary i budowa: fotel do tatuażu powinien być duży i wygodny, aby klient mógł się w nim wygodnie ułożyć. Sprawdź, czy fotel ma regulowane podparcie dla głowy i pleców oraz czy ma miękkie i wygodne siedzisko. Okażą się bezcenne zwłaszcza podczas długich sesji,
 • regulacja wysokości: fotel powinien mieć możliwość regulacji wysokości, aby dostosować go do wzrostu klienta i tatuatora,
 • możliwość obrotu: fotel powinien umożliwiać obrót o 360 stopni, co ułatwi regulację,
 • trwałość i bezpieczeństwo: upewnij się, że fotel jest wykonany z trwałych materiałów i że posiada wszelkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa,
 • materiały łatwe do utrzymania w czystości: fotel do tatuowania powinien umożliwiać dezynfekcję powierzchni, co znacznie ułatwi przygotowywanie stanowiska do pracy.

Przed podjęciem decyzji przeanalizuj potrzeby swojego studia, w tym dostępną przestrzeń. Odpowiednio dobrany produkt pozwoli Ci zapewnić bezpieczeństwo i wygodę Twoim klientom – takie fotele do tatuażu znajdziesz na przykład w internetowym sklepie Orakon.

Bardzo ważnym czynnikiem jest również komfort pracy tatuatorów. Dzięki komfortowemu dostępowi mogą zrealizować każdy projekt zdecydowanie szybciej i sprawniej.

 

Bez fotela trudno się obejść

 

Czy zakup fotela do tatuażu będzie niezbędny? Z pewnością nie w każdym przypadku. Zwłaszcza mniejsze studia (w tym te domowe) radzą sobie bez tego rodzaju mebli. Jednak wykonywanie tatuaży, zwłaszcza szczególnie skomplikowanych projektów wymagających organizacji dłuższych sesji, wymaga również zapewnienia odpowiedniej wygody zarówno klientowi, jak i artyście.

 

Profesjonalny fotel do tatuowania pozwala zapewnić komfortowe warunki, co przekłada się na ogólne doświadczenia i satysfakcję z usług studia. Jednocześnie zwróć uwagę, że w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem może stać się skorzystanie z innych mebli, takich jak leżanka do tatuażu.

 

Z jakiego materiału powinien być wykonany fotel?

Obecnie leżanki, fotele czy krzesła do tatuażu najczęściej są wykańczane skórą ekologiczną – z tego samego materiału korzystają również salony kosmetyczne i inne miejsca, w których priorytetem jest zachowanie higieny. Skóra ekologiczna wysokiej jakości pomoże Ci błyskawicznie zdezynfekować meble i w wygodny sposób zabezpieczyć stanowisko pracy przed sesją, a następnie je posprzątać.

 

Zwróć uwagę na to, czy sprzęt, który kupujesz, spełnia najwyższe normy i posiada atesty, dzięki którym zapewnisz swoim klientom bezpieczeństwo. Ta sama zasada powinna dotyczyć wszystkich elementów wyposażenia, z którymi mają kontakt klienci.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7890 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


przysłano: 2 stycznia 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca