Wywrota

Mróz topnieje tylko w Empiku

Mróz (ur. w 1987 r.) to przedstawiciel młodego pokolenia polskich pisarzy. Dzięki powieści „Kasacja“ z 2016 roku zyskał nie tylko wielkie grono wielbicieli, ale także Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru. W swojej twórczości sięga po różne gatunki literackie (powieść historyczną, kryminał thriller prawniczy i science fiction), a tym, co łączy jego książki jest suspens i wartka akcja. W swoich kryminałach porusza także kwestie społeczne, m.in. problem uchodźców czy mniejszości narodowych, a także aktualne problemy międzynarodowe.

Nie lada gratka czeka na wszystkich miłośników kryminałów pióra Remigiusza Mroza, którzy za pośrednictwem sklepu Empik i z promocjami CoupoRando.pl kupią je nawet o połowę taniej! Baczny czytelnik dostrzeże w Mrozie nie tylko wybitnego prawnika (autor to doktor prawa), ale także wytrawnego znawcę Tatr, które czyni areną jednej ze swoich książek. Mróz przeniesie nas także do jednego z najcięższych więzień w Rosji, a podążając szlakiem jego bohaterów dowiemy się co wspólnego mają ze sobą Zwoje z Qumran ze sprawcami zbrodni na Wołyniu.


Każda z książek Mroza jest inna, ale każdą łączy to samo – okrutna, niemal niemożliwa do dokonania zbrodnia i ktoś chcący dociec prawdy lub sprawiedliwości. Po jasnej ze stron autor stawia natomiast komisarza Wiktora Forsta – cierpiącego na chorobę alkoholową policjanta dającego się we znaki nie tylko złoczyńcom ale również swoim przełożonym oraz Joannę Chyłkę – błyskotliwą panią mecenas, o której nawet najbliżsi współpracownicy wiedzą tylko tyle, że lubi Iron Maiden.

 

Jak można się domyślać, przychodzi im walczyć ze złem w bardzo wielu postaciach, które czają się na skorumpowanymi policjantami, żądnymi szybkiego awansu prokuratorami oraz zwykłymi ludźmi, których pierwotne instynkty lub niezabliźnione rany z przeszłości zmuszają często do podjęcia ostatecznych kroków. Z Mrozem nie ma nudy, tym bardziej, że akcja osadzona jest w polskich realiach, a autor lubi puszczać oczko do czytelników. W książkach znajdziemy więc wiele odniesień do współczesności i aktualnych polskich problemów. Jakich? Zapraszamy do lektury.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 czerwca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca