Wywrota

Telefon IP

Chcesz zaoszczędzić na rozmowach telefonicznych? Masz dosyć drogiego abonamentu za telefon stacjonarny? Posiadasz w domu internet? Jeśli tak, telefon ip pozwoli ci zrealizować wszystkie swoje założenia, ciesząc się realnymi oszczędnościami oraz bardzo dobrą jakością prowadzonych rozmów.

Telefon IP

Internet towarzyszy nam od świtu do późnego wieczoru. Oglądamy za jego pomocą telewizję, wysyłamy maile, słuchamy muzyki i pracujemy. Ale czy wiesz że internet może również służyć do prowadzenia rozmów? I to nie za pośrednictwem komunikatorów, ale przy użyciu klasycznie wyglądających aparatów telefonicznych. Tak właśnie działa telefon ip. Wszystko co będzie ci potrzebne do użytkowania go, to łącze internetowe – najlepiej stałe, a także komputer oraz aparat telefoniczny. Postaramy ci się podpowiedzieć jak należy takie urządzenie wybrać, aby być zadowolonym z jego użytku.

Telefon ip – przewodowy czy bezprzewodowy

Tak samo jak normalne telefony stacjonarne, tak samo i telefon ip może występować w opcji urządzenia przewodowego i bezprzewodowego. W tym drugim przypadku będziemy mieć do czynienia z dwoma urządzeniami – słuchawką oraz bazą. Baza służy do odłożenia telefonu i ładowania go, kiedy jest nieużywany. Znajduje się również w niej nadajnik i odbiornik, niezbędny do przekazywania rozmów do słuchawki. Telefony bezprzewodowe są zawsze droższe od przewodowych, ale zapewniają większy komfort prowadzenia rozmowy. Z telefonem można się poruszać po domu, bez konieczności długiego przebywania w miejscu, w którym został on zainstalowany. Warto na taki zakup się zdecydować jeśli podczas rozmowy telefonicznej lubisz robić inne rzeczy, a także kiedy kupujesz telefon ip do firmy. Zachodzi wówczas konieczność aby podejść ze słuchawką do innego pracownika i o coś go zapytać lub np. sprawdzić cenę produktu, który znajduje się na półce.

Jeśli nie czujesz potrzeby aby mieć bezprzewodowy telefon ip, możesz wybrać znacznie tańszy telefon na kablu. Pamiętaj jednak o tym, że urządzenie musi być połączone z internetem. Wiąże się to z koniecznością prowadzenia długiego przewodu, najczęściej od rutera lub komputera. Jeśli urządzenia takie są w odległych pokojach, kable prowadzone na podłodze mogą być nieestetyczne. Rozwiązaniem jest wówczas telefon bezprzewodowy lub telefon ip wyposażony w wi-fi, nie wymagające połączeń kablowych. Cena urządzenia ip z wi fi jest jeszcze wyższa niż telefon ip bezprzewodowy, dlatego nie jest on najczęstszym wyborem, bowiem z powodzeniem może go zastępować telefon komórkowy, w którym wi-fi jest niemal w standardzie.

Opcje telefonu IP

Kiedy już zdecydowałeś się na wybór urządzenia, warto przyjrzeć się funkcjom, które powinien oferować. Co dobry telefon ip powinien mieć? Urządzenia bezprzewodowe mają najczęściej niewielkie, kompaktowe rozmiary, zbliżone wielkością do standardowych telefonów komórkowych. Są poręczne, zajmują niewiele miejsca, mają kolorowy wyświetlacz. Nie zawsze jednak ich mały wygląd jest zaletą. Szczególnie, jeśli korzystać ma z niego starsza osoba. Wówczas małe klawisze mogą być poważnym problemem podczas wybierania numeru rozmówcy lub przeszukiwania książki adresowej. Rozwiązaniem są telefony ip dedykowane dla seniorów. Są maksymalnie uproszczone w swojej budowie, posiadają duże klawisze z czytelnym oznakowaniem, a ponadto ich wyświetlacz prezentuje informacje pisane dużą czcionką. Nie dysponują również niektórymi funkcjami, które i tak nie byłyby wykorzystywane. Dzięki temu są bardziej wydajne i wymagają rzadszego ładowania.

Co każdy telefon ip powinien mieć?

Na pewno na liście niezbędnych rzeczy znajduje się wyświetlacz. Każdy kto używa telefonu komórkowego przywykł do tego, że podczas wybierania numeru rozmówcy, kontroluje poprawność jego wpisania na klawiaturze. Wyświetlacz służy również do łatwiejszego poruszania się po menu telefonu i jego programowania. Duży wyświetlacz zwykle spotkamy w urządzeniach przewodowych, przeznaczonych do powieszenia na ścianie lub położenia na biurko. Natomiast w mniejsze ekrany wyposażone są telefony przenośne, bezprzewodowe.

Książka telefoniczna – jeśli często będziesz korzystać ze swojego telefonu ip, wygodnie będzie ci poszukiwać numerów wpisanych do książki telefonicznej. Co więcej, nie będziesz musiał ich tam wprowadzać ręcznie. Urządzenia ip łącząc się z komputerem, oferują możliwość automatycznego importowania kontaktów z wielu formatów plików. Kontakty będzie można przesłać z telefonu komórkowego, programu outlook i wielu innych źródeł. Co równie istotne, kontakty te mogą być automatycznie synchronizowane, dzięki czemu na telefonie ip zawsze będziesz mieć tą samą książkę telefoniczną, co np. na telefonie komórkowym.

Prezentacja numeru – lubisz wiedzieć kto do ciebie dzwoni? Od tego uzależniasz decyzję czy odebrać telefon czy nie? Telefony ip w większości modeli oferują opcję sprawdzenia, kto do nas dzwoni. Jeśli numer jest wpisany do książki telefonicznej, to na ekranie wyświetli się nazwa, pod którą został kontakt zapisany, co jeszcze bardziej ułatwi rozpoznanie osoby dzwoniącej do ciebie.

telefon ip - axium.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 grudnia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca