Kalkulator OC – co to jest?

Wszystko wskazuje na to, że od nowego roku kierowców czekają podwyżki w związku z opłacanym obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym. Mimo rosnących składek, każdy nadal ma szansę znaleźć korzystną ofertę przygotowaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Z pomocą przychodzi kalkulator OC – sprawdź, na czym polega jego działanie.

Jak pokazują statystyki, w pierwszym kwartale 2018 roku średnia cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego wyniosła 738 zł. To dużo mniej w porównaniu poprzednimi okresami – zaraz po radykalnych podwyżkach na przełomie 2016 i 2017 roku. Nie oznacza to jednak, że musisz godzić się na tak wysokie składki. Korzystając z darmowego kalkulatora OC na Rankomat.pl, masz szansę wykupić polisę tańszą nawet do 50%.

Kalkulator OC – jak korzystać?

Kalkulator OC to proste narzędzie internetowe, dzięki któremu oszacujesz wysokość składki oraz porównasz oferty poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Korzystając z niego, oszczędzasz zarówno czas, i pieniądze – nie musisz we własnym zakresie zdobywać informacji o cenach ubezpieczeń u poszczególnych ubezpieczycieli. Przykładowe kalkulacje otrzymujesz w ciągu kilku minut – bez konieczności wychodzenia z domu.

Proces korzystania z kalkulatora sprowadza się do zaledwie kilku kroków:

  • wypełniasz formularz, podając swoje dane

  • wyrażasz zgodę na przetwarzanie uzyskanych informacji

  • otrzymujesz informację zwrotną o przygotowanych ofertach.

Warto przy tym podkreślić, że otrzymane kalkulacje uwzględniają indywidualne ryzyko ubezpieczeniowe konkretnej osoby. Uzyskane informacje o cenach są więc dość wiarygodne – o ile podajesz prawdziwe informacje.

Trzeba jednak pamiętać, że kalkulacje mają wyłącznie charakter szacunkowy. Nie mogą stanowić podstaw do żadnych roszczeń względem towarzystwa ubezpieczeniowego.

Kalkulator OC – za darmo i bez kontaktu? To możliwe

Wiele osób nie korzysta z kalkulatorów OC z prostego powodu: nie chcą podawać swoich szczegółowych danych, takich jak np. imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL. Nie chcą też, aby towarzystwa ubezpieczeniowe kontaktowały się z nimi bezpośrednio. W efekcie tacy kierowcy sporo przepłacają – co najmniej kilkaset złotych.

Okazuje się, że nie wszystkie kalkulatory OC wymagają podawania bardzo szczegółowych informacji o ubezpieczającym. Przykładem może być porównywarka Rankomat.pl – tutaj nie musisz wpisywać numeru PESEL, numeru telefonu czy numeru rejestracyjnego samochodu. Bez tych danych także uzyskasz kalkulacje – jednak mogą one ograniczać się wyłącznie do kilku towarzystw ubezpieczeniowych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Michał
Michał 7 stycznia 2019, 17:51
Proponuje chyba najszybszy kalkulator polis OC AC bez wpisania danych wszystko z kodu z ostatniej strony dowodu. Aplikacja Kupdirect jest na Google Play
play.google.com/store/apps/details?id=pl.kupdirect…
przysłano: 6 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło