Wywrota

Wyprawka szkolna

Nigdy nie jest za późno, by przygotować naszą latorośl do szkoły, tak więc niech nie martwią się Ci z nas, którzy przez wakacyjny rozgardiasz, rodzinne wyjazdy lub wręcz błogie letnie lenistwo odłożyli w czasie zakupy tzw. „szkolnej wyprawki”. Z pomocą przychodzi ogromna oferta materiałów piśmiennych, zeszytów wszelakiego typu i pomocy szkolnych, którą proponuje Lidl i Auchan.

Auchan i Lidl z pomocą rodzicom początkujących pisarzy i malarzy

 

Pomimo, iż od lat osiemdziesiątych, gdy nasi rodzice wystawali w długich kolejkach, by zakupić komplet potrzebnych do szkoły rzeczy, bardzo wiele się zmieniło, nadal przygotowanie do szkoły, to spore wyzwanie. Rzecz jasna, jest ów proces bardziej wymagający, im młodsze mamy dziecko. Program klas młodszych w szkołach podstawowych jest przecież tak nieubłaganie rozbudowany, zwłaszcza w dziedzinach sztuk plastycznych, jak i trudnej sztuki piśmiennictwa, że musimy się uzbroić w niezliczoną ilość kredek, pisaków, długopisów lub piór. W ścisłej zależności od preferencji nauczyciela-wychowawcy kupmy albo długopis tzw. „zmazywalny” albo pióro żelowe. By ułatwić dzieciom naukę pisania w pierwszych trzech klasach i usprawnić prowadzenie lekcji (przepisywanie materiału z tablicy), nauczyciel będzie się starał, aby cała klasa posługiwała się podobnym typem instrumentów pisarskich. Robiąc zakupy w Lidlu lub Auchan od razu zakupmy, co najmniej dwa, trzy rodzaje kredek, i te „świecowe” czyli woskowe, i te „ołówkowe” czyli akrylowe. Każdy z typów będzie przeznaczony do innych zadań.

Zeszyty, bloki rysunkowe, papiery kolorowe…

 

Poza tym, będąc już w sklepie nie zapominajmy o specjalnych zeszytach, wymaganych w nauczaniu początkowym oraz blokach rysunkowych. Będą to przeważnie charakterystyczne zeszyty z trzema liniami, niezbędne w nauce pisania, najczęściej 16-kartkowe, a w tym drugim wypadku zarówno bloki rysunkowe o większej gramaturze papieru (do malowania) oraz cieńsze (do rysunków), a także bloki papierów kolorowych (na prace plastyczne typu: wycinanki, wydzieranki).

Nawet jeśli nauczyciel na rozpoczęciu roku szkolnego nie dał nam jasnych wytycznych, co do bloków rysunkowych, także i tu warto jest się zawczasu zaopatrzyć w kilka ich rodzajów. Warto zwrócić uwagę, że Auchan ma w alejce z artykułami papierniczymi także duże (A3 i większe) arkusze papieru lub brystolu, które mogą stanowić podstawę prac plastycznych grupowych lub tworzonych przez dziecko w domu na potrzeby wszelakich konkursów. Zarówno Auchan, jak i Lidl mają w swej ofercie wyżej wymienione typy materiałów piśmienniczych oraz zeszytów i bloków rysunkowych.

Plecaki szkolne – szeroki wybór w Auchan

Kolejną kwestią, o której musimy pamiętać, gdy wyprawiamy nasze dziecko na spotkanie z przygodą pierwszych dni szkoły jest całe wyposażenie związane z przenoszeniem i przechowywaniem szkolnych utensyliów. Specjaliści, tacy jak ortopedzi, a nawet fizjoterapeuci, na co dzień borykający się z problemami wad postawy i chorób kręgosłupa zaobserwowanych już o pierwszoklasistów, radzą: koniecznie zabierzmy dziecko na zakupy plecaka! Po pierwsze – aczkolwiek nie najważniejsze – unikniemy późniejszych zmagań z naszą latoroślą w momencie, gdy wrócimy z plecakiem do domu, a okaże się, że delikatnie rzecz ujmując nie trafiliśmy w bieżące estetyczne upodobania przyszłego ucznia. W chwili obecnej plecaki, spełniające normy bagażu szkolnego dla młodych rosnących plecków, a produkowane w miriadach kolorów i motywów, znajdziemy zarówno w koszach tematycznych Lidl, jak i osobnej alejce w Auchan.

 

Po drugie, i już o wiele ważniejsze, wybierając plecak z dzieckiem dopasujemy go do jego wzrostu i budowy, sprawdzimy też jakie obciążenie będzie ono zmuszone dźwigać pomiędzy lekcjami.

 

Trampki i dresy na WF – akcje tematyczne w Lidl

 

Nasze dziecko będzie potrzebować też odpowiedniego stroju na lekcje tzw. wychowania fizycznego. I jakkolwiek w większości szkół „wuefista”, trener wymaga krótki czarnych spodenek i białego podkoszulka z krótkim rękawkiem, to oprócz takiego kompletu kupmy też dwuczęściowy dres. Będzie niezbędny na ćwiczenia „w terenie”, gdy tylko nauczyciel wpadnie na pomysł, by jesienną porą zabrać klasę na WF „na dworze”, przed szkołą. Dobre trampki, a mowa tu o takich, które również spełniają wymagania szkoły (te z białymi podeszwami mniej mają brudzić parkiet sali gimnastycznej) znajdziemy na stanowiskach tematycznych Lidl. Obserwujmy także ich gazetki jeszcze w trakcie wakacji, bowiem nierzadko zawierają one ofertę pomagającą zawczasu skompletować szkolną wyprawkę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 3 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca