Wywrota

Rękodzieło – doskonały prezent na każdą okazję!

W świecie sterylnej seryjności, kiedy tysiące czy nawet miliony produktów, są tworzone przez maszyny, rękodzieło nabiera zupełnie innego znaczenia. To właśnie przedmioty ręcznie robione zyskują na wartości. Są bardziej cenne, bo wymagały uwagi i skupienia drugiego człowieka. Wymagały też sporej dozy talentu i energii, której nie znajdziemy w zwykłym gniazdku.

Rosnąca popularność prezentów handmade nie powinna nikogo zadziwiać. Wszystko, co zostało wyprodukowane ręcznie, jest wyjątkowe, bo autentycznie niepowtarzalne. Nie ma dwóch takich samych rzeczy. Mogą się one różnić niuansami, ale te różnice będą. I to właśnie to czyni je pięknymi. Doskonałość i powtarzalność okazała się przereklamowana. Przecież sami jesteśmy inni, tak bardzo różnimy się od siebie. Dlatego prezenty, które dajemy, i które otrzymujemy, są najpiękniejsze wtedy, kiedy są wyjątkowe.

Biżuteria ręcznie robiona

Doskonałym podarunkiem, zarówno dla kobiety w każdym wieku, jak i dla mężczyzny, jest niewątpliwie biżuteria ręcznie robiona. Takie ozdoby to prawdziwe dzieła sztuki, które zaskakują kunsztownością, barwami i swoim designem. Mogą to być zarówno oryginalne kolczyki, gustowne bransolety, jak i pierścionki, bransoletki, naszyjniki czy wisiorki.

Biżuteria ręcznie robiona jest niepowtarzalna. Odznacza się nietuzinkowym designem i różnorodnością pod względem materiałów, z jakich są wykonywane – może to być metal, tkanina, kamienie szlachetne, cokolwiek tylko przyjdzie na myśl jego twórcy. Biżuteria ręcznie robiona to zazwyczaj unikaty, które pozwolą obdarowanej osobie poczuć się całkowicie wyjątkową.

Zakładka do książki – handmade

Innym ciekawym podarunkiem może być ręcznie robiona zakładka do książek. Prezent ten z jednej strony jest bardzo uniwersalny, ponieważ można podarować go zarówno młodszej, jak i starszej osobie, niezależnie od płci. A z drugiej strony jest oryginalny, bo jest upominkiem pięknym i niepowtarzalnym. Co najważniejsze, ręcznie robiona zakładka do książki może mieć bardzo oryginalne i zaskakujące formy np. zakładka z kryształków z małym rowerkiem w postaci zawieszki lub zakładka w kształcie kota zrobiona z miedzianego drutu i witrażowego szkła. Możliwości jest wiele, a każda zakładka jest unikalna.

rekodzielo-sklep-artyferia.jpg

Handmade sklep – czyli gdzie kupić rękodzieło?

Prezentów z rękodziełem musimy szukać w sklepach z rękodziełem, a te z kolei najszybciej i najłatwiej znajdziemy w Internecie – np. Artyferia.pl. W przypadku tego typu produktów trudno mówić o stałych dostawach. Są one bowiem jak małe dzieła sztuki, dlatego handmade sklep przypomina raczej galerię, w której eksponowane są unikatowe egzemplarze rękodzieła. Dlatego, jeśli coś nam się spodoba, to warto mieć na uwadze, że jest to najpewniej jedyny egzemplarz i jeśli ktoś go kupi, to drugiego takiego już nie dostaniemy.

Dając komuś oryginalny i niepowtarzalny prezent, niezależnie od tego, czy jest to biżuteria ręcznie robiona, czy zakładka na książki, drewniany brelok czy pleciona ręcznie poduszka, pokazujemy mu w ten sposób, że jest dla nas wyjątkowy i zasługuje na coś niepowtarzalnego, czego nie będzie miał nikt inny!


źródło: 777
przysłano: 18 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca