Wywrota

Poznaj 9 najgroźniejsze ras psów

Psy są lojalne i przyjazne, uznawane za najlepszych przyjaciół człowieka. Mimo tego wiele z tych kochających stworzeń poświęca się ochronie nas przed tym, co uważają za niebezpieczne. W rezultacie mogą zachowywać się wrogo wobec obcych, a nawet w niektórych przypadkach atakować. Nie wszystkie psy na tej liście są naprawdę „groźnymi psami” przez cały czas bez wyjątków (wiele zależy od wychowania). Po prostu niektóre rasy mają większą skłonność do przejawiania agresywnego zachowania. Nie stworzyliśmy tej listy, aby zniechęcić Cię do posiadania jednego z tych psów. Ma raczej pomóc w edukacji właścicieli psów i ludzi na temat potencjalnych niebezpieczeństw związanych z interakcją z niektórymi czworonogami.

W tym artykule dowiesz się takich rzeczy jak:

  • Jakie są czynniki, które wpływają na uznanie psa za groźnego?
  • TOP 10 groźnych ras psów.

Kiedy psy przejawiają więcej agresji? Jakie błędy popełniamy przy wychowaniu psa?

Należy pamiętać, że agresja psa nie opiera się tylko i wyłącznie na jego rasie, a w 90% na odpowiednim wychowaniu, nasze błędy, o których nawet nie zdajemy sobie pojęcia, mogą wywołać u psa niechciane efekty. Jakie najczęściej zdarzają się pomyłki?

  1. Szkolenie metodą awersyjną — czyli przy pomocy strachu i bólu, taki pies bardzo często jest zestresowany i z czasem może stać się również agresywny.
  2. Rozpieszczanie psa — ten czynnik głównie odnosi się do szczenięcych lat, kiedy to właściciele bardzo często pozwalają na podgryzanie wszystkiego, wobec tego pies przyzwyczaja się, nie widząc żadnej wady w swoim zachowaniu i może mieć takie skłonności do w przyszłości.
    Oprócz wielu czynników zewnętrznych, które mogą mieć na to wpływ, zawsze istnieją wyjątki. Nie próbujemy również uogólniać wszystkich psów w rasie jako niebezpiecznych lub agresywnych.
    Powiedziawszy to, mierzymy te niebezpieczne rasy na podstawie dwóch statystyk:
  • Ile ofiar śmiertelnych (zgonów) spowodowanych przez tę rasę psów
  • Ile zostało zgłoszonych ataków tej rasy.

Top 10 groźnych ras psów

1. AKITA INU

Te psy są pewne siebie, niezależne i hodowane dla światowej klasy ochrony każdej rodziny. Z drugiej strony mogą być podejrzliwi i trzymający się z dala od obcych. Czasami postrzegają nieznanych im ludzi jako „niebezpiecznych”, niezależnie od tego, czy nimi są, czy nie.

W rezultacie zadziałają ich instynkty ochronne i prawdopodobnie zaatakują, aby się bronić. Pies o sile fizycznej i wielkości akity z pewnością może wyrządzić wiele szkód.

2. DOBERMAN PINSCHER

Doberman Pinscher to nieustraszony pies z grupy roboczej. Zostały wyhodowane jako wybitna pomoc dla policji i zaciekłych strażników rodzinnych domów.

Największą troską przy wychowywaniu dużych ras psów jest umiejętność prawidłowego wykonywania treningu posłuszeństwa. Jasne, w rzeczywistości są to inteligentne rasy psów. Jednak ich dominujący charakter i rozmiar utrudniają ich trenowanie.

Mimo wszystko zawsze trzymaj małe dzieci z dala od dużych psów. Może szybko przekształcić się to w niebezpieczną sytuację.

3. BOKSER

Większość bokserów jest psami dominującymi i wykazuje agresję wobec innych psów tej samej płci . W niektórych przypadkach będą również wykazywać agresywne zachowanie w stosunku do ludzi.

Bokserki z natury nie są agresywne. Mają jednak dużo energii i instynktów łowieckich, co może prowadzić do agresji.

Wiele ataków bokserów dotyczy małych dzieci, ponieważ po prostu nie wiedzą, jak się zachować w stosunku do tych psów. Ważne jest, aby dzieci wiedziały, jak szanować aktywnego i umięśnionego psa, takiego jak bokser.

4. HUSKY SYBERYJSKI

Większość syberyjskich husky to stworzenia przyjazne i towarzyskie — kochają ludzi. Właściciele powiedzą Ci, że ich pies jest inteligentny, czujny i delikatny zarówno dla ludzi, jak i innych psów. Jednak psy husky są pełne energii i niezwykle aktywne, co z pewnością może prowadzić do agresywnych zachowań.

5. MASTIF ANGIELSKI

Mastif angielski jest z natury łagodny i spokojny — w większości przypadków. Jednak podobnie jak w przypadku wszystkich psów, Mastif może stać się agresywny z różnych powodów. Na przykład zaniedbanie i zły trening, sprawią,że mogą stać się groźnymi psami.

6. BULDOG

Buldog spotkał się w przeszłości ze sporą krytyką i kontrowersjami. Na przykład zostali (niesłusznie) nazwani najgłupszą rasą psów na świecie. W rezultacie wiele osób pyta: czy ich niska inteligencja ma coś wspólnego z ich agresywnym zachowaniem?

W rzeczywistości nie są to psy głupie, a po prostu uparte więc spada to na właściciela. Buldog nie będzie wykonywać Twoich rozkazów ani wykonywać poleceń, jeśli nie jesteś zdecydowanym i konsekwentnym przywódcą stada (lub rodziny).

7. OWCZAREK NIEMIECKI

Typowy rodzinny owczarek niemiecki uważa, że ma jedną pracę i jeden cel — chronić rodzinę. Przy takiej mentalności potencjalnie mogą się zdarzyć wypadki.

Dopóki twój owczarek niemiecki będzie postrzegał kogoś (lub coś) jako niebezpiecznego dla stada, będzie atakował i bronił. Poza tym niewiele osób może wytrzymać atak owczarka niemieckiego.

8. ROTTWEILER

Chociaż Rottweiler jest ogólnie dobrodusznym psem, zrobi wszystko, aby chronić stado (Twoją rodzinę). Większość właścicieli określi ich jako lojalnych, nieustraszonych, odważnych i pewnych siebie. Wszystko to są fantastycznymi cechami temperamentu idealnego psa stróżującego w rodzinie.

 

9. AMERYKAŃSKI PITBULTERIER

Jeśli spojrzeć na proste statystyki, pitbule są uważane za najniebezpieczniejszą rasę psów. Pomimo zdobycia tytułu „najbardziej groźnego psa”, Pit Bull może być w rzeczywistości słodkim pupilem, jeśli tylko odpowiednio go wychowamy.

 

To już na tyle w tym artykule, jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem którejś z tych ras, najpierw zastanów się, że masz na tyle wystarczająco dużo czasu, aby móc poświęcić go na odpowiednie wychowanie swojego przyszłego pupila, i sprawić, żeby wyrósł na przyjaznego, a nie groźnego psa. Nie powinno się oceniać psa po rasie, tak samo, jak człowieka po wyglądzie dlatego, zamiast zniechęcać się do podanych ras spróbuj je wyszkolić, wystarczy trochę ostrożności.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca