Wywrota

Kabina akustyczna do biura - kiedy jest niezbędna?

Współczesne biura często bazują na przestrzeniach otwartych, czyli tzw. open space’ach. O ile faktycznie pozwalają one na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni, o tyle nie zawsze mają dobry wpływ na efektywność pracowników. Nietrudno wyobrazić sobie, jaki hałas może panować w pomieszczeniu, w którym pracuje kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt osób. Co zrobić, gdy cisza i skupienie są w danej chwili niezbędne? Rozwiązanie stanowi kabina akustyczna.

Open space - wady i zalety

Z pewnością open space zapewnia dobry kontakt z innymi pracownikami. W końcu siedzimy z nimi często dosłownie biurko w biurko. O komunikację w takich warunkach nietrudno, podobnie jak o oszczędności na wynajmie biura.

 

Niestety, taki układ nie jest wolny od wad, a nawet ma ich sporo. Przede wszystkim open space to mniejsza prywatność. Nie każdy czuje się komfortowo w warunkach, w których współpracownik zagląda mu przez ramię. O ile można sobie z tym poradzić, o tyle nadmierny hałas może skutecznie utrudniać skupienie na pracy. A co zrobić, gdy masz ważny hangout z klientem? Albo, gdy musisz przygotować się do spotkania biznesowego? W takiej sytuacji możesz udać się do kabiny akustycznej. 

Kabina akustyczna do biura - rozwiązanie na hałas

Rozwiązaniem na hałas w biurze może być kabina akustyczna. Co to jest? Kabina akustyczna ma postać niewielkiej budki, która wykonana jest z materiałów dźwiękoszczelnych. Możesz jednak zapomnieć o skojarzeniach z tradycyjną budką telefoniczną, którą pamiętasz z lat 90. Budkę akustyczną cechuje nowoczesny wygląd i komfort użytkowania. Zazwyczaj w jej wnętrzu znajduje się jednoosobowe stanowisko pracy, na które składa się stolik na laptop oraz fotel. W budce znajduje się także wentylacja i oświetlenie, a także multiport. 

 

To miejsce, w którym możesz na spokojnie i bez dochodzące z zewnątrz hałasu, przeprowadzić rozmowę z klientem (telefoniczną lub wideo) czy przygotować się do ważnego spotkania. 

Mini sale konferencyjne 

Kabiny akustyczne są nie tylko jednoosobowe. Występują również w postaci salek konferencyjnych. Wiele zależy od ich rozmiarów, lecz zazwyczaj są w stanie pomieścić od 2 do nawet 5 osób! Czy to wystarczy? Zgodnie ze statystykami nawet 80% spotkań biznesowych odbywa się w maksymalnie czteroosobowym gronie. A skoro tak, to mini sala konferencyjna okaże się idealnym wyborem. W jej wnętrzu znajdziesz wygodne kanapy, krzesła, a nawet stolik. Wszystko to czego potrzebujesz, aby poprowadzić spotkanie biznesowe.

Budki dźwiękoszczelne do biura - czy warto?

Kabina dźwiękoszczelna do biura w niektórych przypadkach wydaje się wręcz obowiązkowa. Przyda się szczególnie na wspomnianych już otwartych przestrzeniach, gdzie często panuje hałas. Takie rozwiązanie pozwoli na komfortowa pracę, a nawet może zwiększyć efektywność pracowników. 

 

To nie jedyne zalety budek akustycznych. Musisz wiedzieć, że ich design jest bardzo atrakcyjny, istnieje przy tym możliwość dopasowania ich do stylistyki danego biura. Takie rozwiązanie zapewnia Spoty System, które oferuje kabiny akustyczne w kilku wariantach. Możesz wybrać ich kolorystykę, materiał wykonania, a nawet zdecydować się na ich obrandowanie. 

 

 

 

Ile kosztuje kabina akustyczna?

Koszt kabiny dźwiękoszczelnej zależy od kilku czynników, w tym głównie jej rozmiaru oraz wyposażenia. Dodatkowo płatne może być także jej obrandowanie. W celu poznania szczegółów oferty prosimy o kontakt. Należy pamiętać, że jest to rozwiązanie na długie lata, dlatego taka inwestycja wydaje się rozsądnym wyborem. Inwestując w nie zwiększasz komfort pracy, a także efektywność Twoich pracowników.

Kabina dźwiękoszczelna - montaż

Budkę akustyczną można zamontować praktycznie w każdym biurze. Większość modeli posiada kabel zasilający, który wystarczy wpiąć do sieci. Jej instalacja nie jest zatem problematyczna. Nie musisz jednak zaprzątać sobie tym głowy. Wykonaniem, jak również instalacją kabiny akustycznej zajmie się Spoty Systems.

Budka akustyczna - dla kogo?

Kabina akustyczna sprawdzi się w niemal każdym biurze. Nie zabiera wiele miejsca, dlatego z powodzeniem ustawić można ją również w mniejszej firmie. To rozwiązanie które coraz częściej pojawia się nie tylko w prywatnych firmach, ale i na lotniskach oraz w innych miejscach użyteczności publicznej.

Zastanawiasz się nad wyborem kabiny akustycznej do biura? Z pewnością już wiesz, jaką decyzję podjąć. Sukces wymaga koncentracji, a zapewnią ją właśnie kabiny dźwiękoszczelne. 

 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 lipca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca