Wywrota

Czy zaszycie alkoholowe może wyleczyć chorobę alkoholową?

Zaszycie alkoholowe cieszy się dużą popularnością wśród osób zmagających się z nałogiem alkoholowym. Nic w tym dziwnego, w końcu metoda ta wymusza na alkoholiku abstynencję nawet przez 12 miesięcy. Czy jednak zaszycie alkoholowe leczy uzależnienie? Czy metoda ta może być stosowana zamiennie z terapią uzależnień? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule, w którym podpowiadamy również, gdzie można znaleźć sprawdzone zaszycie alkoholowe w Warszawie.

 

Jak działa zaszycie alkoholowe?

 

Zaszycie alkoholowe to potoczna nazwa na podskórną implantację jałowych tabletek zawierających esperal. Jest to lek, który hamuje kluczowy etap metabolizmu alkoholu. Umieszczenie jego tabletek podskórnie i podpowięziowo sprawia, że uwalniają one substancję aktywną stopniowo, przez najbliższe kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Esperal hamuje aktywność dehydrogenazy aldehydowej, która odpowiedzialna jest za rozkład aldehydu octowego. Jest to metabolit alkoholu o wyjątkowo wysokiej toksyczności. Połączenie wszywki alkoholowej i nawet niewielkiej ilości alkoholu doprowadza do nagłego wzrostu stężenia aldehydu octowego we krwi. Jest to powodem wystąpienia objawów zatrucia, do których zalicza się między innymi:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • nadmierną potliwość;
  • uderzenia gorąca;
  • bóle i zawroty głowy;
  • nudności i wymioty;
  • spadek ciśnienia tętniczego;
  • przyspieszenie tętna;
  • lęk i niepokój.

Czy zaszycie alkoholowe może zastąpić terapię uzależnień?

 

Spora część osób uzależnionych od alkoholu myśli, że zaszycie alkoholowe jest cudownym lekiem. Niestety, to ogromny błąd. Kilkadziesiąt lat stosowania wszywki alkoholowej udowodniło, że nie leczy ona przyczyn nałogu alkoholowego. Dlaczego zatem wciąż jest na rynku? Czy warto w ogóle sięgać po to rozwiązanie? Tak, o ile zostanie ono zastosowane mądrze!

 

Specjaliści polecają zaszycie alkoholowe jako uzupełnienie terapii uzależnień. Metoda ta sprawdza się doskonale w pierwszych miesiącach leczenia, gdy chory ma jeszcze istotne problemy z samodzielnym utrzymaniem abstynencji. Zaszycie alkoholowe jest wtedy swoistym straszakiem, który wywołuje u chorego lęk przed negatywnymi skutkami sięgnięcia po używkę.

Zaszycie alkoholowe w Warszawie? Tylko u KacDoktora!

 

Zaszycie alkoholowe zalicza się do niewielkich zabiegów chirurgicznych. Podczas zabiegu istnieje ryzyko groźnych powikłań, w tym zakażeń drobnoustrojami. Właśnie dlatego cała procedura powinna być przeprowadzona przez doświadczonego chirurga, z zachowaniem wszystkich zasad higieny i bezpieczeństwa. Szukasz sprawdzonego zaszycia alkoholowego w Warszawie? My możemy polecić Ci KacDoktora! To firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko we wszywaniu Esperalu, ale także wykonywaniu detoksu alkoholowego. Pracujący tam lekarze i ratownicy medyczni dokładają wszelkich starań, by wszystkie zabiegi były skuteczne, komfortowe, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne.

Z usług KacDoktora można skorzystać w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Zaszycie alkoholowe przeprowadzane jest tam w znieczuleniu miejscowym, dlatego cały zabieg jest dla pacjenta bezbolesny. Co więcej, profilaktyczna antybiotykoterapia zmniejsza ryzyko zakażenia, a dzięki zastosowaniu rozpuszczalnych szwów pacjent nie musi zgłaszać się na kolejną wizytę. Aby umówić się na zaszycie alkoholowe w KacDoktorze, wystarczy zadzwonić – pracownicy firmy zajmą się całą resztą.

Nie pozwól, by nałóg kierował Twoim życiem! Zdecyduj się na zaszycie alkoholowe i utrzymaj abstynencję nawet przez rok!


przysłano: 28 lipca 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca