Wywrota

Cirque Du Soleil - cyrkowe widowisko na miarę XXI wieku

Cirque Du Soleil to jedna z największych i najsłynniejszych grup cyrkowych na świecie, która już wiosną tego roku zawita na scenie dwóch polskich miast – Gdańska i Gliwic. Spektakularne widowisko za każdym razem przyciąga całe tłumy miłośników programów cyrkowych, prezentując na żywo akrobatyczne show światowej klasy. Trupa powróci do Polski już za niespełna dwa miesiące z przedstawieniem w całkiem nowej, świeżej odsłonie.

Cirque Du Soleil – historia powstania

Historia słynnych cyrkowców sięga lat 80. ubiegłego wieku. Grupa założona została w 1984 roku przez dwóch ulicznych artystów – Guya Laliberté oraz Gillesa Ste-Croix. Początkowo występowali oni pod nazwą „Les Echassiers”, odwiedzając miasta jednej z największych kanadyjskich prowincji – Quebec.

 

Lata 90. przyniosły cyrkowcom szybki wzrost popularności. Artyści poszerzyli wówczas swój dotychczasowy repertuar, prezentując widowni nowe, równie imponujące przedstawienia akrobatyczne, wzbogacone o oryginalne tańce i bajkowe kostiumy.

Grupa zdobyła całą masę wyróżnień, m.in. nagrodę Bambi, która przyznawana jest artystom za medialne i telewizyjne osiągnięcia, oraz nagrodę Primetime Emmy, określaną inaczej „telewizyjnym Oscarem”.

Cirque Du Soleil – magiczne widowiska bez udziału zwierząt

Podczas spektakli kanadyjskiej grupy uczestnicy nie zobaczą show z udziałem zwierząt – artyści bazują na możliwościach ludzkiego ciała, wzbogacając swoje występy pokazami efektownych hologramów.

Rok temu, podczas ostatniej wizyty artystów w Polsce, fani spektakli akrobatycznych mieli okazję zobaczyć jeden z najsłynniejszych programów grupy – komediową procesję pogrzebową „Corteo”. Przedstawienie rozgrywało się na każdej płaszczyźnie – zarówno na ziemi, jak i w powietrzu oraz pośród widowni. Artyści zaprezentowali m.in. pokazy na kołach, występy gimnastyczno-akrobatyczne oraz specjalne show oparte na żonglerce.

Występy Cirque Du Solei tworzone są w taki sposób, aby widownia zyskiwała poczucie, że jest ona częścią spektaklu – artyści dbają o stałą interakcję z fanami, często odciągając ich uwagę od sceny, na której następuje szybka zmiana scenografii.

Cirque Du Soleil w Polsce

Już tej wiosny polscy fani będą mieli okazję poznać jedną z najbardziej spektakularnych produkcji cyrkowców. Widowisko „OVO” przenosi gości w świat owadów – uczestnicy zobaczą żywiołowe show, pełne kolorów, oryginalnych kostiumów i bajkowej muzyki.

Po raz pierwszy widowisko zaprezentowano w 2009 roku w Montrealu. Spektakl składa się ze 100 osób, w tym 52 artystów, regularnie zachwycając publiczność z całego świata. Dotychczas show zobaczyło ponad 7 milionów ludzi z 26 różnych krajów.

Chcesz przeżyć niezapomniane chwile? Zdobądź wejściówkę na cyrkowe show za pośrednictwem strony ebilet.pl

Widowisko Cirque Du Soleil to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu w towarzystwie najbliższej rodziny oraz znajomych. Bilety na tegoroczne show dostępne są w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem platformy internetowej ebilet.pl. Co równie ważne, wejściówki występują w różnych wariantach – zarówno normalnym, jak i ulgowym, a ich ceny rozpoczynają się już od 151 złotych. Odwiedź stronę ebilet.pl, aby poznać więcej szczegółów.

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7940 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 2 marca 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca