Podróże

Jak dobrze wybrać wyciągarkę terenową. Wciągarki elektryczne pod lupą.

Wyciągarki elektryczne zyskują coraz większą popularność! Gdzie tego typu sprzęt odnajduje się najbardziej? Nie będzie zaskoczeniem, jeśli odpowiemy, iż to numer jeden wśród kierowców aut terenowych. Niemniej jednak urządzenie to z powodzeniem montowane jest także w lawetach oraz quadach! Oferta wirtualnych i rzeczywistych półek sklepowych potrafi przygnieść, dlatego też dziś postanowiliśmy pomóc w wyborze, dopasowanych do preferencji kierowców, wyciągarek elektrycznych!

O wyciągarkach słów kilka

Zastanawiasz się, gdzie wyciągarki sprawdzą się najlepiej? Oczywiście tego typu urządzenia z powodzeniem wykorzystywane są w przejazdach aut terenowych przez ekstremalne, górzyste, błotniste drogi. Niemniej jednak to nie jedyne zastosowanie wyciągarki. Otóż sprzęt ten odgrywa rolę w pełni funkcjonalną. Uszkodzone auto? Laweta z wyciągarką elektryczną niczym Superman pędzi na ratunek. Jak jeszcze można ją wykorzystać? Sprzęt chętnie zaoferuje pomoc np. przy ładowaniu motorówki lub innych pojazdów np. quadów na przyczepę. Zobacz również Wyciągarki elektryczne – gdzie sprawdzą się najlepiej.

Uciąg wyciągarki – istota tkwi w szczegółach

Szalenie ważnym, by nie napisać, najważniejszym elementem sprzętu jest uciąg. To aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru wyciągarki. Kalkulacja jest niezwykle prosta – do samochodu o masie 1500 – 1800 kg, nie kupujemy sprzętu o uciągu 3500 – 4000 kg. Standardy techniczne głoszą, iż element ten powinien oscylować w obrębie 1,5 razy dopuszczalnej całkowitej masie pojazdu. Wyciągarki elektryczne bowiem przydatne są również w ekstremalnych warunkach – całkowite ugrzęźnięcie samochodu w błocie, pojazd maksymalnie obciążony – to sytuacje, na które należy być odpowiednio przygotowanym!

Trzej muszkieterzy na straży – rodzaj, moc silnika, gwarancja producenta

Kolejny aspekt, który należy wziąć podczas wyboru wyciągarki to moc silnika. Jeśli poszukujesz sprzętu do pojazdu terenowego, rekomendujemy urządzenia, których niesamowite moce mieszczą się w granicach od 5 KM do 10 KM. To zupełnie wystarczające, szczególnie jeśli wyciągarka ma sprawdzić się w załadunku rzeczy ciężkich na przyczepę.

Na półkach wirtualnych i sklepowych wdzięczą się dwa rodzaje urządzenia. Pierwsza z nich to wyciągarka zintegrowana – wybierana przez wielu kierowców ze względu na prostotę montażu. Sprzęt ten bowiem dopasowane jest do miejsca, które producent przeznaczył na wykorzystanie urządzenia. Drugi rodzaj to wyciągarka z oddzielną puszką sterującą. To numer jeden wśród doświadczonych kierowców, którzy pierwsze ekstremalne warunki na błocie mają już za sobą. Montaż sterowania bowiem może odbyć się w dowolnie wybranym miejscu, nawet jeśli nie znajduje się w pobliżu samej wyciągarki.

Gwarancja na wyciągarkę samochodową

Trzeci muszkieter sprzętu bierze pod uwagę gwarancję producenta. Nie będziemy ukrywać! Wyciągarki elektryczne to opłacalna inwestycja, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę kompleksową gwarancję na okres 24 miesięcy. To standard wśród wielu producentów, który zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających!

 


przysłano: 28 sierpnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca