Podróże

Jak spędzić wolny czas we Wrocławiu?

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Jest stolicą województwa dolnośląskiego, charakteryzuje się cudowną architekturą, która cieszy oko na każdym kroku.

Wyjątkowość Wrocławia sprawia, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Oprócz walorów turystycznych, to miasto jest bardzo przyjazne do życia. Bardzo dużo ludzi decyduje się na zamieszkanie we Wrocławiu lub pójście tam na studia. Dobrej jakości uczelnie wyższe a także szeroki rynek pracy sprawiają, że ludzie chętnie zjeżdżają tam i decydują się na zamieszkanie tu na stałe. Tak przynajmniej twierdzi Magda, która zakochała się we Wrocławiu. Obecnie Magda pracuje w firmie wynajmującej apartamenty we Wrocławiu - Kingsapartments.pl. Tu warto nadmienić, że apartamenty to doskonała opcja na nocleg we Wrocławiu. Każdy apartament jest doskonale wyposażony i dostosowany do potrzeb klienta. W ofercie firmy znajduje się wiele ciekawych apartamentów w centrum Wrocławia dedykowanych singlom lub singielkom, apartamenty dla rodzin i grup. Apartamenty są zlokalizowane w kilku częściach w centrum Wrocławia, do wyboru są apartamenty w rynku, w OVO Wrocław - perełce współczesnej architektury.


Co ciekawego można zobaczyć we Wrocławiu?Takich miejsc jest cała masa. Samo miasto jest bardzo ciekawym miejscem, na każdym kroku widać przepiękne budynki, rzeźby, mosty i oczywiście... krasnale! Wrocławskich krasnali jest koło 300, rozmieszczone są nie tylko w samym mieście ale i w okolicznych gminach. To wydarzenie zarówno kulturalne jak i społeczne wstrząsnęło całą Polską i sprawiło, że Wrocław stał się wyjątkowy na tle innych miast. Turyści przyjeżdżając tu szukają jak największej ilości krasnali, niektórzy nawet obierają sobie za cel znalezienie wszystkich egzemplarzy. Jest to świetna zabawa, która towarzyszy podczas zwiedzania miasta.


Jednym z intrygujących miejsc we Wrocławiu jest Hala Stulecia. Budynek ten został zaprojektowany przez Maxa Berga w XX wieku. Hala stulecia jest jednym z najpiękniejszych dzieł architektonicznych w Polsce, który został umieszczony na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie Hala Stulecia jest miejscem spotkań, imprez kulturalnych i licznych targów.
We Wrocławiu znajduje się także jeden z największych obrazów (jego powierzchnia to aż 1800 metrów kwadratowych) w Polsce - "Bitwa pod Racławicami". Został on namalowany przez Wojciecha Kossaka i Jana Stykę.
 


Rozrywka we Wrocławiu


Wrocławskie zoo jest jednym z największych zoo w Polsce. Niektórzy przyjeżdżają do tego miasta tylko po to, żeby pójść właśnie w to miejsce. Liczące ponad 30 hektarów ZOO imponuje swoją wielkością. Wrocławskie ZOO posiada ponad 10500 zwierząt. Obszar zoo i jego bogate zaspoby wymagają całodnowego zwiedzania. Dodatkowo, na terenie zoo znajduje się Afrykarium. Jest to oceanarium, które poświęcone jest tylko i wyłącznie zwierzętom pochodzącym z Afryki. To jedyne takie miejsce w Polsce.

Warto odwiedzić Wrocław i spędzić tu kilka dni. W tym celu polecamy wynająć apartament w centrum. Apartamenty we Wrocławiu są najlepszą formą noclegu. Zdecydowanym atutem jest ich niska cena, możliwość wyboru interesującej nas lokalizacji. Ponadto apartamenty dają możliwość swobodnego gotowania i zapewniają prywatność.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 24 stycznia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca