Podróże

Przewóz osób - na co zwrócić uwagę wybierając przewoźnika?

Podczas wyboru przewoźnika najczęściej brane są pod uwagę dwa kryteria – cena oraz bezpieczeństwo podróżujących. Choć to bardzo ważne aspekty, wybierając firmę zajmującą się przewozem osób, warto zwrócić uwagę na szereg innych elementów np. doświadczenie kierowców, zapewniane udogodnienia podczas podróży. Na co należy więc zwrócić uwagę wybierając przewoźnika? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Wynajem busów – flota pojazdów, stan techniczny busów

 

W Internecie znaleźć można mnóstwo ofert w różnych miastach, np wynajmu busów Kraków, mikrobusów oraz autokarów. Nie każda firma dba jednak o rozwój działalności w ten sam sposób. Na co zwrócić więc uwagę? Przede wszystkim przewoźnik powinien posiadać nowoczesną flotę pojazdów. Można pokusić się nawet o pewnego rodzaju porównanie – tak jak przewoźnik dba o pojazdy, podobne podejście będzie miał w stosunku do klientów.

 

Nowoczesna flota pojazdów to nie tylko wizytówka firma, ale także różne udogodnienia oraz komfort podczas podróżowania. Po pierwsze klimatyzacja – choć obecnie jest to uważane za standard, tak zdarzają się przewoźnicy, którzy realizują przejazdy pojazdami niewyposażonymi w klimatyzację lub busami z niesprawną klimatyzacją.

 

Bezpieczeństwo podczas podróży

 

Posiadanie nowoczesnej floty pojazdów to jedno, a dbanie o busy lub autokary to zupełnie inna kwestia. Przed organizacją przewozu osób warto więc zweryfikować stan techniczny pojazdu. Wystarczy poprosić przewoźnika o przedstawienie aktualnych badań technicznych pojazdu. Podczas wstępnej weryfikacji ofert przewoźników należy dokładnie przyjrzeć się zdjęciom busów oraz poszukać opinii w Internecie. Podkreślamy jednak, że internetowymi opiniami należy kierować się w ograniczonym zakresie. Po pierwsze zdarzają się sytuacje, w których to nieuczciwa konkurencja celowo dodaje różne negatywne komentarze.

Przewóz osób wymaga zapewnienia bezpieczeństwa podróżującym! To podstawowe zadanie przewoźników, ale i organizatorów przewozów, wybierających firmę świadczącą usługi przewozowe.

Omawiając kwestię bezpieczeństwa należy odnieść się również do doświadczenia kierowców pojazdów. W końcu to właśnie kierowca zapewnia bezpieczny przejazd z punktu początkowego do miejsca docelowego. Należy rozgraniczyć dwie kwestie – doświadczenie kierowców oraz ich wieków. To, że kierowca jest w podeszłym wieku, nie oznacza jeszcze, iż posiada długie doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności.

 

Jakość realizowanej usługi a cena i doświadczenie przewoźnika

W poprzednim akapicie tekstu odnieśliśmy się do kwestii doświadczenia kierowców. Teraz zajmiemy się omówieniem doświadczenia firmy w odniesieniu do jakości realizowanej usługi. Można zauważyć pewien związek pomiędzy długością okresu prowadzenia działalności przez przewoźnika a jakością realizowanej usługi. Najprościej mówiąc – im więcej wykonanych usług przewozowych i zadowolonych klientów, tym większym zaufaniem można obdarzyć przewoźnika.

 

Ile kosztuje wynajem busa? Przewoźnicy posiadają bardzo zróżnicowane cenniki, uwzględniające różne kryteria. Często zdarza się, że klientów interesuje wyłącznie cena, a nie to, co za tą ceną się kryje. Utrzymanie floty pojazdów, zatrudnienie doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników, zapewnienie różnych udogodnień podczas podróżowania np. dostępu do WIFI to koszty przewoźnika, które przekładają się na cenę usługi. Warto więc podczas wyboru danego przewoźnika zwrócić uwagę nie tylko na cenę, ale również wszystkie aspekty wynajmu busa, które kryją się właśnie za tą ceną.

 

Artykuł opracowany z pomocą Royal Bus Kraków wynajem busa.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca