20 lat Wywroty

Zalety pożyczek prywatnych

Zanim instytucje finansowe zyskały popularność, jaką cieszą się obecnie, ludzie radzili sobie z przechowywaniem lub pożyczeniem pieniędzy w inny sposób. Obecnie widać rodzącą się tendencję do powrotu do dawnych metod – coraz więcej osób decyduje się na zakup sejfów i trzymanie większości pieniędzy w domu, nie wierząc w bezpieczeństwo przechowywania dużych kwot na kontach oszczędnościowych. Ponadto coraz prężniej rozwija się giełda pożyczek prywatnych, która kusi pożyczkodawców możliwością zainwestowania pieniędzy na pewien procent, a pożyczkobiorców – brakiem konieczności dopełnienia licznych formalności.

Pożyczka prywatna to nic innego jak swego rodzaju kredyt zaciągnięty u osoby prywatnej. Pożyczkodawcą może być w zasadzie każdy, kto dysponuje pewną kwotą i chce ją zainwestować na pewien procent, nie wykorzystując do tego celu kont bankowych. Pomiędzy dwiema stronami transakcji zawiązywana jest umowa cywilno-prawna, stanowiąca w zasadzie jedyny dokument, jaki należy podpisać. Wszelkie formalności, takie jak zaświadczenie o dochodach czy zdolność kredytowa nie mają tutaj znaczenia. 

Większe ryzyko przy przebiegu umowy ponosi osoba pożyczająca, gdyż, pomimo spisania umowy i znajomości danych pożyczkobiorcy, w razie problemów ze zwrotem gotówki ma ograniczone pole działania. Ze strony pożyczkobiorcy sytuacja jest zaś całkowicie bezpieczna, a nade wszystko komfortowa i do pewnego stopnie spersonalizowana – zarówno w zakresie formy zwrotu zaciągniętej pożyczki, jak i samej pożyczanej kwoty. 

Najbardziej korzystną dla obu stron formą umowy dotyczącej pożyczki prywatnej jest tak, która zawarta zostaje pomiędzy dwiema bliskimi sobie osobami. Wówczas pożyczkodawca ponosi znacznie mniejsze ryzyko, gdyż dobrze zna osobę, której pożycza pieniądze i może odpowiednio ocenić jej wypłacalność, terminowość i ogólnie pojętą uczciwość. Korzyści odnosi tu także osoba pożyczająca, gdyż nierzadko może liczyć na znacznie korzystniejsze warunki pożyczki, możliwość przysłowiowego dogadania się w trudniejszych sytuacjach, a w wielu sytuacjach - możliwość nieoprocentowanej spłaty. Ci jednak, którzy u rodziny lub znajomych zadłużać się nie chcą lub nie mają takiej możliwości, znajdą na różnego rodzaju giełdach wiele osób chętnych do pożyczenia najróżniejszych kwot – od kilkuset, do kilkudziesięciu tysięcy złotych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 lutego 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło