Teatr

Ethno Jazz Festival: OANA CĂTĂLINA CHIŢU

Oana Cǎtǎlina Chiţu - Kolędy Rumunii i Bałkanów w Starym Klasztorze!

Oana Cătălina Chiţu, jedna z najważniejszych rumuńskich wokalistek, obdarzona charyzmatycznym głosem, odwiedzi Wrocław ze swoim projektem muzycznym 'COLINDE – Romania: A Winter's Journey' prezentującym najpiękniejsze ludowe kolędy Rumunii i innych zakątków Bałkanów.

Publiczność Ethno Jazz Festivalu może pamiętać wspaniały występ Oany Cătăliny Chiţu w projekcie “Bucharest Tango”, łączącym przepiękne tanga z porywająca rumuńską muzyka ludową, w Synagodze Pod Białym Bocianem w 2012 r.
W Rumunii kolędy i zimowe piosenki mówią o zdrowiu i pomyślności dla wszystkich, jednocześnie szukając pojednania z duszami zmarłych. 

Teksty piosenek opowiadają o życiu w naturze, czasem z udziałem bardzo dramatycznych scen, takich jak polowanie na jelenie w „Colindul Cerbului". 

Jazzowe interpretacje kolęd Oany Cǎtǎliny Chiţu dodają magii oraz zapraszają nas na akustyczną wyprawę przez zaśnieżony krajobraz u podnóża Karpat. Wcześniej Chiţu nagrywała piosenki zaczerpnięte z kultury romskiej i innych bałkańskich kultur, także tanga, które były inspirowane Bukaresztem w eleganckich latach 30. XX wieku. Teraz nadaje im autentycznego i niepowtarzalnego ducha zimowej piosenki. Niektóre z nich bogate są w metafory i historie religijne, inne mają pogańskie korzenie. Delikatną aranżację bałkańskich kolęd stworzył serbski akordeonista Dejan Jovanovic wraz z Valeriu Caşcavalem - wybitnym cymbalistą z Mołdawii. Po raz pierwszy usłyszymy jak kolędy brzmią z takim instrumentarium. Zinterpretowane przez "esprita", rumuńską duszę, zaskakujące rytmiczne zmiany i ciepły głos Oany Chiţu.

Dzięki swojej uroczej prezentacji i osobliwym anegdotom Chiţu zabiera nas w zimową podróż po krainie swojego dzieciństwa.

Zespół wystąpi w składzie:
Oana Cǎtǎlina Chiţu - wokal
Dejan Jovanovic - akordeon
Valeriu Caşcaval - cymbaly

Pamietasz system operacyjny Windows XP? Mozesz pracowac z nim online w GeekPrank i oszukac swoich znajomych.

Ethno Jazz Festival: OANA CĂTĂLINA CHIŢU

kup bilety WROCŁAW
Sala Gotycka w Starym Klasztorze 2019-12-03
3 grudnia 2019
WROCŁAW

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 14 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca