Teatr

AINARU. Widowisko artystyczne ONLINE

Widowisko artystyczne Ainaru jest już czwartą premierą Teatru Muzycznego ARTLAND.

Z powodu ogromnego zainteresowania widzów, którzy obejrzeli w zeszłym roku przedstawienie Urania, kompozytor i założyciel teatru, Maciej Pawłowski, postanowił ponownie przenieść widzów w przestrzeń kosmiczną.

Tym razem wyobraźnia artysty, która nie uznaje żadnych granic, do muzyki, tańca, świateł, astrofotografii, malarstwa i artystycznej stylizacji fryzur jako ważny element dołączyła astro-animacje autorstwa Michała Katy.

Treść Ainaru przekazywana jest całkowicie za pomocą tańca. Choreografię stworzyła Iga Marszałek, znana już dobrze publiczności łódzkiej z takich przedstawień, jak rock opera Szambalia, oratorium fabularyzowane Bitwy Szambali, widowisko artystyczne Urania (Teatr Muzyczny Artland) czy widowisko taneczne Gershwin (Teatr Wielki w Łodzi).

Artystka śmiało wykorzystuje w swojej choreografii możliwości akrobatyczne młodych tancerzy, których znaczna część jest skupiona w Teatrze Tańca Artland. Zespół artystyczny składa się z uczniów Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego.

Tak jak i przy Uranii, artystyczną stylizacją fryzur zajmuje się Klaudia Kwiatkowska, a widzowie będą mogli obserwować cały proces ich powstawania przed spektaklem.

Libretto Ainaru jest autorstwa Anny Nowak-Otto, która na stałe współpracuje z Maciejem Pawłowskim przy większości jego produkcji.

AINARU. Widowisko artystyczne ONLINE

bilety niedostępne
online.pankoncert.pl 2021-01-17
17 stycznia 2021

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: eventim
przysłano: 16 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca