Sztuka

Instant Life | Polaroidy Darka Ozdoby

Wernisaż: 11-10-2011 | godzina: 18:00 | bilety: wstęp wolny

Miejsce: Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław, www.firlej.wroc.pl

 

Techniką fotografii natychmiastowej Darek Ozdoba zainteresował się kilka lat temu. Urzekła go jej estetyka oraz unikatowość spowodowana brakiem negatywu. Za pomocą Polaroida rejestruje on w swoich kadrach przedmioty, ludzi, miejsca i wydarzenia, tworząc swego rodzaju „osobisty dziennik fotograficzny”.

 

Jak sam mówi: Fotografuję przy pomocy Polaroida ponieważ technika ta nie daje możliwości wykonania odbitki, przez co każde zdjęcie zrobione przy jej pomocy nabiera wyjątkowej wartości. Odpowiada mi też niedoskonałość samego sprzętu, który jako amatorski z założenia, nie daje możliwości ingerowania w jakość uzyskanego obrazu.  Jest to dla mnie dodatkowym wyzwaniem, ale też daje pewne poczucie wolności. Wystarczy skoncentrować się na tym, co chce się utrwalić i czekać, aż na małym kawałku papieru emulsja wyciśnięta przez rolki aparatu zamieni się w magiczny sposób w wyjątkowy i niepowtarzalny wycinek rzeczywistości.


Ozdoba doskonale komponuje kadry, panuje nad oświetleniem. Jego „polaroidowe zapiski” to często impresje, niekiedy wręcz malarskie. Obrazy tak krótkich i ulotnych chwil, że nie wiemy czy to wspomnienia konkretnych wydarzeń, czy może snów. Czasami humorystyczne, czasami zaś refleksyjne i liryczne zdjęcia utrzymane są w poetyckim i nostalgicznym klimacie. Na ekspozycji, która potrwa do 12 listopada 2011 r., prezentowanych jest 76 oryginalnych polaroidów.

 

Darek Ozdoba urodził się w Poznaniu w 1973 roku. Jest grafikiem i fotografem. Pracuje jako freelancer, udziela się również jako Art Director w agencjach reklamowych.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca